Przyszłość gier będzie nudna?

Michał Ostasz
2010/08/15 16:25
0
0

A przynajmniej takiego zdania jest japoński twórca gier Keita Takahashi, autor pokręconej produkcji Katamari Damacy. Dlaczego uważa on, że przyszłość branży elektronicznej rozrywki rysuje się w szarych barwach?

W rozmowie z magazynem OPM przyznał się, że po tegorocznych targach E3 chce on zrobić sobie przerwę od gier i wszystkiego co z nimi związane. Głównie dlatego, że jego zdaniem nowe pomysły są po prostu nudne.Przyszłość gier będzie nudna?

Na E3 widziałem wiele przemówień i widzę, że przyszłość będzie trochę mroczna. Gry 3D zupełnie mnie nie interesują, a kontrolery ruchu są już w tym momencie trochę przestarzałe. Nie uważam tego za gry przyszłości. Wszystko zdaje się być nudne.

Jego zdaniem lepiej byłoby powrócić do poprzedniej generacji, kiedy to liczyły się przede wszystkim pomysły.

GramTV przedstawia:

Chciałbym powrócić do ery PlayStation 2. Zamiast marnować siły na wymyślanie nowych technologii skupialiśmy się na jak najlepszych konceptach.

Na sam koniec wywiadu przyznał, że wciąż kocha gry, ale chce wykorzystać swój talent do wielu innych rzeczy. Czy zgadzacie się z jego opinią, że przyszłość naszej branży będzie nudna? Czy faktycznie skazani jesteśmy wyłącznie na gry opierające się na technologii, a nie na oryginalnych pomysłach?

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!