Informacje

Yakuza pojawi się na PlayStation Portable

2 Michał Ostasz

Japoński magazyn Famitsu potwierdza - zapowiedziany jakiś czas temu przez Segę tajemniczy Project K... to nowa gra z serii Yakuza, która ukaże się na PlayStation Portable.

Znamy już pierwsze szczegóły dotyczącej tej ciekawie zapowiadającej się produkcji. Project K będzie tzw. spinoffem głównej serii, czyli zupełnie nową historią, ale umieszczoną w doskonale znanym fanom serii mieście Kamurocho . Głównym bohaterem gry będzie osiemnastoletni Tetsuya Ukyou, który w przeciwieństwie do znanego z czterech części Yakuzy Kazumy Kiryu nie będzie uwikłany (przynajmniej na początku) w interesy japońskiej mafii.

Yakuza pojawi się na PlayStation Portable - obrazek 1

Według Famitsu całość przypomina poprzednie części znane nam ze stacjonarnych konsol - zarówno pod względem mechaniki gry jak i wyglądu. Jedynie scenki przerywnikowe mają być wykonane inną techniką. Prace nad nimi japoński gigant zlecił firmie Spooky Graphics.

Ojciec serii, Toshihiro Nagoshi, w wypowiedzi dla magazynu podzielił się swoimi przemyśleniami na temat Project K. Wspomina, że tytuł ukaże się na PlayStation Portable, gdyż twórcy chcą dotrzeć do młodszego odbiorcy. Mimo to gracze nie powinni narzekać na brak przemocy i poważnej fabuły niosącej pewne przesłanie. Nagoshi san ujawnia, że jest autorem scenariusza do "przenośnej Yakuzy".

Do prac nad Project K powołany został specjalny zespół ludzi. Deweloper odpowiedzialny za markę Yakuza zajmuje się w tej chwili produkcją "piątki".

2 komentarzyDodaj swój

Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
G Cadeus

Świetna wiadomość dla osoby, która oprócz PC gra również dużo na PSP ;)
Pozostaje czekać i trzymać kciuki, by ukończyli produkcję tejże gry

Odpowiedz
G theptrk

ciesze sie bo jestem fanem serii ale znowu kamurocho??? omg

Odpowiedz
Przeczytaj wszystkie komentarze na forum
Najnowsze
Lubisz nas?