Pierwsze recenzje God of War III w Sieci

Grzegorz Bonter
2010/03/08 19:27

Kratos przybył i został oceniony. Sprawdźmy, co prasa growa ma do powiedzenia na temat God of War III. W przeciwieństwie do Final Fantasy XIII, tym razem krytycy są zgodni w swoich opiniach.

Pierwsze recenzje God of War III trafiły już na szerokie wody Internetu. Jak to zwykle bywa, wybieramy najciekawsze opinie w formie podsumowania. Pierwsze recenzje God of War III w Sieci

Ściągnij kompletny poradnik do God of War III w PDF-ie

Destructoid 10/10 - "God of War III bez wątpienia ustala nowe standardy dla gier akcji, pokonując i ustawiając jeszcze wyżej poprzeczkę, którą zawiesiły poprzednie części serii. Przez wiele najbliższych lat, to właśnie do tego tytułu będą porównywane wszystkie gry z tego gatunku i nie sądzę, żebym zobaczył przez jakiś czas coś równie wspaniałego. Jeżeli God of War III jest powodem, dla którego kupiłeś PS3, to twój zakup został w pełni, a może nawet z nadwyżką, uzasadniony. Jeżeli chcesz sprawdzić moc swojej konsoli, to jest to twoja szansa - to przeżycie, którego nie powinno się przepuszczać".

GamesRadar 10/10 - "God of War III jest piątą i finalną częścią przygody Kratosa. Gra sprowadza przy tym cały cykl do jego samego sedna, dając fanom wszystko, czego oczekiwali, ale na większą skalę, niż kiedykolwiek zostało to zrealizowane. Przelewają się litry krwi, bogowie i Tytani umierają na różne okropne sposoby, a tysiące potworów jest rozszarpywanych przez wirujące i ostre jak brzytwa ostrza Kratosa. Bossowie są ogromni, zagadki są większe, a walka płynniejsza, niż kiedykolwiek. (...) Ta część skupia się tylko na Kratosie, anarchistycznej sile gniewu sprowadzającej stary porządek do upadku tak brutalnie, jak to tylko jest możliwe".

Eurogamer 9/10 - "God of War III jest dokładnie takim doświadczeniem, jakiego oczekiwali fani. Ta gra jest dopracowana w każdym calu, ale nigdy nie traci duszy, jest ogromna i wybuchowa, ale nie ogłuszająca. To gra oparta na idei zwiedzania tunelu, to jasne, ale rzadko zdarzy się, abyś miał coś przeciwko temu. Spokojnie oddasz sterowanie w jej ręce będąc pewnym, że pociągnie cię ona wprost w objęcia dobrej zabawy".

GramTV przedstawia:

G4 5/5 - "Ta gra nigdy nie wpada w jednostajny rytm, bowiem rodzaj rozgrywki, jaki czeka za zakrętem, zawsze jest niespodzianką. Zwłaszcza walki z bossami nie zawsze są zwieńczeniem poziomu - czasami są one etapem samym w sobie. Ruchy kamery podczas walk ujawniają większe zagrożenia, niż można początkowo dostrzec. (...) GoW III jest osiągnięciem na wszystkich poziomach. Gra ta już jest wyznacznikiem standardów dla całego gatunku, a do tego monumentalnym podsumowaniem serii".

Gamereactor 9/10 - "(...) God of War III jest solidną kontynuacją, która nie rewolucjonizuje zbytnio podstawowej koncepcji. I to mnie cieszy, bo nie chciałem nic innego. To jest całe szaleństwo akcji studia Santa Monica, ale podniesione do ekstremum. Na większą skalę, lepsze, ładniejsze, bardziej brutalne. Powinno się również nadmienić, że gra naprawdę zasługuje na wysoką kategorię wiekową. Nie tylko ze względu na obrazowość prezentowanej w niej przemocy, ale także ze względu na... powiedzmy "rytmiczne" spotkanie z pewną boginią piękna".

Pozostałe serwisy wystawiają oceny pomiędzy 9 a 10 w 10-stopniowej skali. Bóg wojny wrócił.

Komentarze
64
Usunięty
Usunięty
09/03/2010 15:44

I dzięki Pustelnikowi zdecydowałem: kupuję PS3. Dzięki :)

Usunięty
Usunięty
09/03/2010 15:05
Dnia 09.03.2010 o 10:44, pustelnik21 napisał:

No tak.Ale niestey po roku będziesz swoja "skrzynke wyrzucał na złom .Bo Crysis 3 ci mie wejdzie.Zreszta graficznych różnic między PCtową a Xboxową wersją ME 2 nie ma ,niestety ....[m-I]

Tak tak najpewniej Fable III,Alan Wake,Blue Dragon 2 wszsytkie te gry beda miec srednie ocen 99%-100% :) Synku gdzie sie ty urodziłeś? Mówisz mi że macie lepsze gry od tych na ps3 i powiem ci że i masz racje i jesteś w błędzie. Nie widze nigdzie w x360 gry gdzie moglo by sie bawic naraz na wielkiej mapce 256 graczy i dodadkowo gra jest świetnym fps-em.Heavy Rain crapem?Mag Crapem? Ty nawet w jedno demko nie zagraleś w tych grasz a wierze że gdybyś nagle dostał ps3 jakiś cudem na 100% zmienił byś zdanie na temat całej konsolki.A co do samego wielkiego Microsoft vs Sony...to nie sony właśnie musi przekupywać wydawców,twórców gier żeby ratować swoja konsole ;) Ale nikt tutaj jak ty tego nie wypomina nikt nie wchodzi na newsy poświecone xboxowi i gierkom na x360 bazgra rzeczy typu "o co za crap w internecie killzone 2 mialo lepsza ocene pff co za shit...sony zniszczy microsoft i ich rzadze pieniedzy madakafka"Co do natala mam nadzieje że kupisz sobie go w dniu premiery za 800zł :DZa to sony kończy ostatnie testy z generowaniem obrazu w trójwymiarze wiec wystarczy odpowiedni tv i chulaj dusza. Ale ok ide zabić czas na fable 2 do czasu kiedy nie przyjdzie moje gow 1,2,3 zapakowane w pudełko pandory.Ps: Jeszcze jedno pustelnik podaj mi powód sensowny po co udzielasz sie w tematach na które nie masz bladego pojęcia?NA temat konsolki której nie cierpisz(fanboyostwo obowiązuje) i gier które na nie wychodzą jako exclusivy? Jest jakiś powód prócz tego że psujesz innym czytanie,zabawie i dodatkowo swoim zachowaniem też reputacje x360 i graczy którzy go posiadają?Czekam na sensowną odpowiedź...

Isildur
Gramowicz
09/03/2010 13:36

Ale słów wulgarnych nie musisz używać, poza tym proszę zacząć pisać na temat newsa, a nie konkretnego usera bo robi się spam.Ostrzeżenie za wulgaryzmy oraz spam.Następnie:kodi24 - Nazwanie kogoś głąbem jest równoznaczne z obrażaniem, zatem Ostrzeżenie za obrażanie i spam.Siriondel - Ostrzeżenie za spam.pustelnik21 - Proszę o zaprzestanie prowokowania innych użytkowników, jeśli moja prośba nie zostanie wysłuchana to odpoczniesz od forum.
Trwa Wczytywanie