Odpowiedź Microsoftu na iPoda, odtwarzacz Zune wciąż czeka na swoje pierwsze gry. Mimo całej tej tajemniczości, jaką nad tą kwestią rozciąga Microsoft, szef XNA (firmy odpowiedzialnej za stworzenie platformy deweloperskiej o tej samej nazwie) - Chris Satchell zdradził kilka informacji.

W rozmowie z Eurogamerem Satchell powiedział: "Ten touchpad jest świetny. Jestem przyzwyczajony do gier na komórki i tam to jest straszne. Nie gry, ale sterowanie nimi. Tutaj jest to po prostu rewelacyjne (...) Wyobraźcie sobie grę w kręgle, gdzie trzeba ruchem palca zrobić zamach lub cokolwiek innego związanego z poruszaniem się".
Jednak wspomniany touchpad nie jest, według szefa XNA, jedynym atutem Zune'a. Należy wspomnieć także o wbudowanej karcie wifi: "Jedną z omawianych przez nas rzeczy jest gra po sieci. Mamy ludzi, którzy tworzą prototypy sieciowych strzelanek, zarówno w trybie kooperacji jak i rywalizacji (...) Jestem pewien, że zobaczymy parę gier wyścigowych - to będzie zabawa".
Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o tworzeniu gier na Zune'a, warto odwiedzić gramsajt ConayRa, który osobiście tym się zajmuje.