Chris Satchell o produkcji gier na Zune'a

Zaitsev
2008/04/14 22:40

Przenośne "platformy do gier" to nie tylko komórki, DS i PSP. To także odtwarzacze MP3 jak iPod czy Zune. Ten drugi jest jak na razie "platformą" tylko na papierze, ale wypowiedzi prezesa XNA brzmią obiecująco.

Odpowiedź Microsoftu na iPoda, odtwarzacz Zune wciąż czeka na swoje pierwsze gry. Mimo całej tej tajemniczości, jaką nad tą kwestią rozciąga Microsoft, szef XNA (firmy odpowiedzialnej za stworzenie platformy deweloperskiej o tej samej nazwie) - Chris Satchell zdradził kilka informacji. Chris Satchell o produkcji gier na Zune'a

W rozmowie z Eurogamerem Satchell powiedział: "Ten touchpad jest świetny. Jestem przyzwyczajony do gier na komórki i tam to jest straszne. Nie gry, ale sterowanie nimi. Tutaj jest to po prostu rewelacyjne (...) Wyobraźcie sobie grę w kręgle, gdzie trzeba ruchem palca zrobić zamach lub cokolwiek innego związanego z poruszaniem się".

Jednak wspomniany touchpad nie jest, według szefa XNA, jedynym atutem Zune'a. Należy wspomnieć także o wbudowanej karcie wifi: "Jedną z omawianych przez nas rzeczy jest gra po sieci. Mamy ludzi, którzy tworzą prototypy sieciowych strzelanek, zarówno w trybie kooperacji jak i rywalizacji (...) Jestem pewien, że zobaczymy parę gier wyścigowych - to będzie zabawa".

GramTV przedstawia:

Jeżeli chcecie dowiedzieć się nieco więcej o tworzeniu gier na Zune'a, warto odwiedzić gramsajt ConayRa, który osobiście tym się zajmuje.

Komentarze
21
Usunięty
Usunięty
15/04/2008 17:35

Gry na urządzenia, które z założenia służą do słuchania muzyki nie będą według mnie zachwycać, w sumie na wolną chwilę tylko :)

Usunięty
Usunięty
15/04/2008 15:41
Dnia 14.04.2008 o 22:55, Spaykus napisał:

Zaitsev > w dniu premiery polskiego Live''a :D

Czyli ... nigdy? :>

Spayki
Gramowicz
15/04/2008 09:52
Dnia 15.04.2008 o 00:32, Klimos napisał:

> O, przepraszam, jako szczęśliwy posiadacz Zune''a mówię stanowcze NIE takiemu dyskredytowaniu mojej zabawki :) Skoro Tobie odpowiada, to w porządku. Ja tylko wyrażam swoją opinię. Miałem iPoda czwartej generacji (dopóki komuś się nie spodobał - teraz przejściowo ciągnę na Shuffle''u 1G, ale jak tylko będzie odświeżenie linii Classiców, zaopatrzę się w takiego) i miałem okazję trochę pobawić się Zunem. Na plus tego drugiego należy zaliczyć WiFi (iPod Classic tego nie posiada, dopiero Touch). Na minus - wygląd (ocena pewnie subiektywna), mało intuicyjne sterowanie (click-kółko pojąłem w 5 sekund, zaś sterowanie odtwarzaczem Microsoftu sprawiało mi problemy nawet po dłuższej zabawie), a także gabaryty - produkt Apple''a jest mniejszy i poręczniejszy.

Ja mam Zun''e drugiej generacji (ta wersja 80 GB). Gabarytowo przypomina klasycznego iPoda, jest chyba tylko nieznacznie szerszy. Nawigacja również nie jest zła, to tylko kwestia przyzwyczajenia, chociaż brakuje możliwości automatycznego przeskakiwania do poszczególnych działów z poziomu głównego menu poprzez skierowanie touchpada w prawo. Trzeba kliknąć.

Dnia 15.04.2008 o 00:32, Klimos napisał:

Technicznie może i nie. W moim mniemaniu ustępuje i to bardzo designem. Gdyby ktoś miał mi dać Zune''a to owszem nie narzekałbym, ale mając wydać tą ilość pieniędzy, zdecydowanie wolę produkt Apple''a.

Stary Zune - owszem, zgodzę się. Nowy - kwestia dyskusyjna.

Dnia 15.04.2008 o 00:32, Klimos napisał:

A skąd się wzięła nazwa ''podcast'' ? :P

Hmm... iTunes? :P

Dnia 15.04.2008 o 00:32, Klimos napisał:

Nie miałem sposobności ich na dłuższą metę ocenić. Mogę jedynie powiedzieć, że słuchawki Apple''a są najlepszymi dousznymi z jakimi się spotkałem. Przy moim niezbyt rozwiniętym zmyśle słuchu sprawują się znakomicie. Ważniejsza dla mnie jest ich trwałość. I tak: słuchawki od Shuffle''a grały niezmiennie dobrze przez dwa lata (do momentu kiedy przez przypadek jedną z nich rozdeptałem :( ). Słuchawki od pierwszego iPoda 4G (podpierwiaszczyli mi tylko odtwarzacz) kończą lada dzień trzy lata odkąd ich używam. Z wcześniejszeo sprzętu: walkmany, discmany itp. jak douszne słuchawki przetrwały w moich rękach rok, to uważałem to za cud.

Właściwie nigdy nie lubiłem słuchawek dousznych, ale do tych do tych dodawanych do Zune''a (wersja premium) się przekonałem. Wygodne, z dźwiękiem sobie radzą, a i sportowy design mi odpowiada. Zresztą zbyt dużo na ulicach jest ludzi z charakterystycznymi, białymi słuchawkami Apple ;)

Dnia 15.04.2008 o 00:32, Klimos napisał:

A Zunem rzucałeś? ;)

Wiesz co, odpukać sposobności nie miałem. Poluję na jakiś subtelny futerał (najlepiej zwykły kawałek skóry), ale dostać tego u nas (nie mówię tylko o stacjonarnych sklepach) nie sposób.Co do lansu - podobnie jak ConayR odbieram jako ten bardziej lanserski odtwarzacz właśnie iPoda. Dlaczego? Sam nie wiem, może z przyzwyczajenia. A może to te charakterystyczne słuchawki? :D




Trwa Wczytywanie