Megazapowiedź Sacred 2 – The Best of Dev Diary part I

Hakken
2008/04/05 18:30

Po zapowiedzi Sacred 2: Fallen Angel przyszedł czas na przedstawienie Wam dzienników deweloperów. Specjalnie dla Was przetłumaczył i okrasił je komentarzami Myszasty. Dziś dowiecie się miedzy innymi jak wygląda tworzenie scenariusza i poszczególnych questów.

Jeden z weteranów branży, od ponad dwudziestu lat pracujący przy tworzeniu gier komputerowych i konsolowych. W obecnym projekcie zajmuje się głównie programowaniem systemu zadań.

Skomplikowana fabuła i rozmaitość zadań w Sacred 2 wymagały innowacyjnego podejścia, ponieważ zazwyczaj każda misja jest kodowana oddzielnie. Dlatego opracowaliśmy edytor zadań, dzięki któremu kilka osób może jednocześnie pracować na tej samej bazie danych. Projektanci poziomów są teraz w stanie umieszczać postacie, przedmioty i kwestie dialogowe na swojej mapie (w różnych językach), a także definiować parametry questu i łączyć zadania ze sobą. Ponieważ polega na klikaniu myszą, nie ma mowy o błędach programistycznych.

GramTV przedstawia:

Całość tekstu znajdziecie tutaj.

To nie wszystko co przygotowaliśmy dla was w tej megazapowiedzi gry Sacred 2.

Komentarze
15
Usunięty
Usunięty
06/04/2008 20:46

Heh, system 5.1 to ogólnie nie nowość w grach ale miło, że Niemcy "wstrzyknęli" to w końcu w Sacred 2, choć miedzy Bogiem a prawdą - wiekszość z nas do gier używa i tak standardowego sytemu 2.1, resztę systemów dzwięku przestrzennego począwszy od Dolby: Surround, Digital 5.1, Pro-Logic I, II [EX] THX "odpalamy" zazwyczaj podczas oglądania filmów np z DVD :) więc moim zdaniem nad dźwiękiem samym w sobie w S2 nie ma co się zbytnio podniecać ;)Sprawą natomiast o wiele bardziej mnie nurtującą jest to, że nie ma tu konkretnego opisu dotyczącego systemów rozgrywki w trybie MULTIPLAYER :/ - napisano jedynie o 4 graczach mogących jednocześnie uczestniczyć w jednej grze? tylko 4-ech? Myślałem, że S2 pójdzie już trochę do przodu i wrzuci minimum 32 graczy a tu okazuje sie, że będzie ich mniej niż w zwykłym Sacred Underworld ^^Następne pytanie: co z trybami na multi takimi jak "open" i "close" / softcore i hardcore? Jeżeli będą to ofc jak będzie wyglądał tryb PvP/TvT?I ostatnie - czy Niemcy dalej będą mieli oddzielne i lepiej działające serwery do gry na multiplayer? ;)Pozdrawiam serdecznie z kolorowego świata Ancarii :)

Usunięty
Usunięty
06/04/2008 17:41

Mi osobiście sacred nie spodobał sie. Za długi, misje poboczne ograniczały się do uratowania córki/krowy/żony/syna (niepotrzebne skreślić) biednego wieśniaka. Mam nadzieje, że druga część będzie lepsza. A co do muzy - i tak nie mam głośników 5.1, tylko biedne 2.1 :( . Może niedługo kupię. A system surround najlepiej działał w dwóch ostatnich Silent Hill-ach (horror - wiadomo).

Usunięty
Usunięty
06/04/2008 15:42

Sacred 1 było super i dwójka sie nieżle zapowiada. Już niemoge doczekać się kiedy wyjdzie ;)




Trwa Wczytywanie