Wreckfest

Producent: Bugbear Entertainment

Wydawca: Brak

Premiera: 14.06.2018

Gatunek: sport, wyścigi

Wersja językowa: polskie napisy, w całości po polsku

Wreckfest to niezwykle efektowne wyścigi skierowane do właścicieli PC oraz konsol Xbox One i PlayStation 4. Zostały one stworzone przez studio Bugbear Entertaiment (Flatout, Flatout 2), a wydane dzięki THQ Nordic.

Zamiast grzecznej jazdy do mety, Wreckfest oferuje bezpardonową walkę o miejsce na trasie. Pozbawiona jakichkolwiek zasad fair-play rywalizacja sprawia, że na ekranie można zaobserwować zniszczoną karoserię, wgniecione blachy czy też pojazdy „wchodzące w interakcje” z rozmaitymi obiektami otoczenia. Takie atrakcje czekają na wszystkich niezależnie od tego, czy spróbują swoich sił w trybie kariery, czy tez podejmą wyzwanie w rozgrywce sieciowej.

Dzięki wielu opcjom w zakresie tuningowania, gracz może odpowiednio zmodyfikować samochód przed rozpoczęciem zawodów. Wreckfest nikogo nie stawia więc na przegranej pozycji, umożliwiając nie tylko poprawienie osiągów maszyny, ale także ulepszenie karoserii. Co prawda dodanie litego żelaza sprawia, że auto jest znacznie bardziej wytrzymałe, ale dużo cięższe.

Wreckfest to nie tylko to, co przygotowali autorzy. Gra wspiera mody, więc gracze mogą tworzyć własne nieoficjalne dodatki, a także pobierać rozszerzenia autorstwa innych członków społeczności.

system operacyjny Windows Vista, procesor Intel Core 2 Duo 2,7 GHz lub odpowiednik AMD, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 460 lub AMD Radeon HD 6850, DirectX 11, 15 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX