Wreckfest

Producent: Bugbear Entertainment Wydawca: Brak Premiera: 14.6.2018 Gatunek: sport, wyścigi Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Wreckfest - wersja cyfrowa (edycja premierowa), Wreckfest (edycja premierowa)

Wreckfest (wcześniej Next Car Game) to efektowna gra wyścigowa od studia Bugbear Entertainment (autorzy Flatouta i Flatouta 2) wydana przez THQ Nordic w wersjach na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.


W odróżnieniu od standardowych przedstawicieli gatunku, które wymagają dotarcia do mety przed innymi kierowcami, Wreckfest – zgodnie z tytułem – zmusza użytkowników do niszczenia samochodów pozostałych uczestników wyścigu, a także oferuje możliwość zaawansowanej destrukcji poszczególnych obiektów otoczenia widocznych na trasie. Oprócz trybu kariery dla jednego gracza, tytuł zawiera także sieciowy multiplayer.


Wreckfest oferuje możliwość tuningowania pojazdów na rozmaite sposoby. Możemy nie tylko zmieniać osiągi dostępnych maszyn, ale także modyfikować karoserię tak, by stała się ona znacznie bardziej wytrzymała (np. za pomocą litego żelaza, które ochroni auto przed uszkodzeniami). Korzystanie z tego rozwiązania sprawi jednak, że samochód będzie cięższy, co wpłynie na sposób kierowania takim czterośladem.


Co istotne, Wreckfest zawiera wsparcie dla modów, dzięki którym fani gry z całego świata mogą zmieniać na przykład zasady rozgrywki, publikując nieoficjalne dodatki.

Wreckfest

Demo Next Car Game dostępne dla pre-orderowców. Zobacz nowe screeny i gameplay

Mateusz Stanisławski
5

Studio Bugbear Entertainment postanowiło anulować kampanię na Kickstarterze dedykowaną Next Car Game. Jest jednak i dobra wiadomość: wybrani gracze właśnie otrzymali dostęp do technologicznej próbki tytułu.