Wanderer: The Fragments of Fate

Premiera:
12.09.2024
Platforma:
Producent:

O grze

Wanderer: The Fragments of Fate to przygodowa gra akcji z perspektywy pierwszej osoby, która stanowi nową wersję Wanderer z 2022 roku opracowaną w wersjach na PC i konsole PlayStation 5 wyłącznie z myślą o posiadaczach gogli wirtualnej rzeczywistości.

Za sprawą Wanderer: The Fragments of Fate wcielamy się w poszukiwacza przygód, który wyrusza w niebezpieczną podróż w czasie, by odkrywać pradawne tajemnice. Dzięki tej mechanice odwiedzamy różnorodne lokacje na przestrzeni wieków, podążając śladami przodków i rozwiązując mniej lub bardziej skomplikowane zagadki logiczne. Z czasem będziemy mogli próbować wpływać na przeszłość, tym samym zmieniając przyszłość. Poza znanymi z pierwszego Wanderera poziomami dostępne są tutaj także trzy niedostępne wcześniej etapy. 

Wanderer: The Fragments of Fate stara się odpowiednio wykorzystywać możliwości technologii VR, oferując funkcję śledzenia oczu, a także bogactwo mechanik rozgrywki. Podczas zabawy nie tylko chodzimy, ale także możemy kucać, skakać, wspinać się, huśtać czy zjeżdżać po linach; mało tego, w niektórych sekwencjach będziemy również pływać. 

Opracowując grę Wanderer: The Fragments of Fate zdecydowano się wprowadzić liczne ulepszenia względem pierwotnego wydania. Obejmują one między innymi walkę z przeciwnikami, interfejs użytkownika, system ekwipunku, udoskonaloną podróż w czasie i możliwość widzenia ech umożliwiającą lokalizowanie zagubionych przedmiotów.