GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER The Book of Unwritten Tales 2

The Book of Unwritten Tales 2

Producent: KING Art Games

Wydawca: Techland

Premiera: 16.10.2015

Gatunek: przygodowa

Wersja językowa: PL KINOWA, EN

The Book of Unwritten Tales 2 to gra przygodowa wykorzystująca interfejs point and click, która pierwotnie została wydana na PC, ale z czasem ukazała się także na PlayStation 4.

The Book of Unwritten Tales 2 jest kolejną, po The Book of Unwritten Tales i The Critter Chronicles, odsłoną serii, która przedstawia dalszy ciąg wydarzeń ukazanych w poprzedniczkach, ale ich znajomość nie jest wymagana do zrozumienia fabuły opisywanej produkcji. W grze przenosimy się do fantastycznej krainy Aventásia pełnej chaosu i intryg politycznych. Wcielamy się w cztery zupełnie odmienne postacie, które muszą wypełnić swoje przeznaczenie. Warto wspomnieć, że w trakcie zabawy dostrzeżemy liczne nawiązania do popularnych gier, filmów czy seriali.

The Book of Unwritten Tales 2 charakteryzuje się wielowątkowym, rozbudowanym scenariuszem, przedstawiającym losy kilkoro bohaterów, między którymi przełączamy się w określonych momentach. Całość zapewnia około 20 godzin rozgrywki, podczas których gracze przemierzą zróżnicowane lokacje, poznają ciekawe postacie niezależne i rozwiążą setki zagadek natury logicznej. Na uwagę zasługuje klimatyczna oprawa audiowizualna oraz potężna dawka humoru.

system operacyjny Windows XP SP3, Vista, 7, 8, procesor 2 GHz, 2 GB RAM, karta graficzna zgodna z DirectX 9.0c z 512 MB VRAM i obsługą Pixel Shader 3.0, DirectX 9.0c, 13 GB wolnego miejsca na dysku twardym, karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c