The Amazing Spider-Man 2

Producent: Beenox Inc. Wydawca: LEM Premiera: 2.5.2014 Gatunek: akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: The Amazing Spider-Man 2 (edycja premierowa)

The Amazing Spider-Man 2 to produkcja przygotowana przez studio Beenox na zlecenie koncernu Activision. Reprezentuje ona gatunek trzecioosobowych gier akcji i – jak wskazuje tytuł – umożliwia wcielenie się w Człowieka-Pająka.


W grze The Amazing Spider-Man 2 Nowy Jork czeka na wszystkich chętnych. Jedną z największych metropolii świata możemy dowolnie eksplorować w wirtualnym świecie, gdzie walczymy z rozmaitymi przeciwnikami (antagonistami są m.in.: Kingpin, Kraven the Hunter, Green Goblin czy Black Cat) i pomagamy mieszkańcom miasta w różnych sytuacjach. Warto dodać, że gra opowiada historię rozgrywającą się po wydarzenia z pierwszej części The Amazing Spider-Man.


Jak przystało na superbohatera, Człowiek-Pająk w The Amazing Spider-Man 2 dysponuje unikatowymi zdolnościami oraz rozmaitymi atakami, dzięki którym pokonuje napotkanych wrogów. Na porządku dziennym jest tutaj bieganie po dachach budynków, bujanie się na pajęczynach i eksplorowanie ulic ogromnego miasta.

The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2 - recenzja

Paweł Pochowski
15

Z uwagi na chwilową nieobecność w mediach innych superbohaterów zaatakować postanowił Człowiek-Pająk. I to z dwóch stron. Oprócz kinowego hitu Peter Parker próbuje złapać nas w swoją pajęczą sieć także w domu - na PC i przed tv na konsolach, w drugiej części gry z niesamowitym Spider-Manem w nazwie. Niestety okazuje się, że niesamowita to ta produkcja nie jest.