GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Space Pioneer

Space Pioneer

Producent: Vivid Games

Wydawca: Brak

Premiera: 15.06.2018

Gatunek: akcja, RPG

Wersja językowa: EN

Space Pioneer to najnowsza gra akcji z elementami RPG od polskiego studia Vivid Games odpowiedzialnego za bardzo udane tytuły jak Real Boxing czy Godfire: Rise of Prometheus. Opisywana produkcja została wydana na smartfony i tablety. Wykorzystuje model biznesowy free-to-play, więc można ją pobrać za darmo, ale należy liczyć się z obecnością mikropłatności. Za prawdziwe pieniądze zakupimy dodatki do wykorzystania podczas rozgrywki.

Dzięki grze Space Pioneer będziemy przemierzać nieskończoną galaktykę, by rozbudowywać swoją bazę i walczyć z kosmitami o cenne skarby. Rozgrywka jest niezwykle dynamiczna, a misje na tyle krótkie, byśmy mogli ukończyć je w kilka minut. Dzięki temu gra idealnie wpasowuje się w oczekiwania odbiorców posiadających urządzenia przenośne z systemem operacyjnym iOS lub Android. Za wykonywanie zadań, które polegają między innymi na obronie kosmicznych sond, odzyskiwaniu skradzionych dysków i naprawianiu pojazdów, gracz otrzymuje łupy, nowe elementy wyposażenia i zdolności.

Space Pioneer oddaje do dyspozycji bogaty arsenał, w którym znajdziemy nowoczesne rodzaje broni, które w połączeniu z zaawansowanymi umiejętnościami (dziesiątki talentów do zdobycia!) powinny nam ułatwić starcie z nieprzyjaciółmi. Zwłaszcza, że na naszej drodze, poza szeregowymi przeciwnikami, staną także gigantycznymi bossowie, w tym agresywne roboty czy ogromne mechy. Jeśli uznamy, że całość nie sprawia nam wyzwania, możemy uruchomić tryb hordy, by walczyć z kosmitami na wybranym poziomie trudności (normalny, trudny i piekło).