GRAM.PL ENCYKLOPEDIA GIER Risen 3: Władcy Tytanów - Edycja Rozszerzona

Risen 3: Władcy Tytanów - Edycja Rozszerzona

Producent: Piranha Bytes

Wydawca: Cenega Poland

Premiera: 05.06.2015

Gatunek: RPG

Wersja językowa: angielska, w całości po polsku

PEGI: Od 16 lat

Risen 3: Titan Lords to trzecioosobowa gra RPG autorstwa firmy Piranha Bytes, która została przygotowana z myślą o PC oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

W grze Risen 3: Titan Lords przenosimy się do świata w klimatach średniowiecznej Europy, gdzie główny bohater, młody wojownik, zostaje zaatakowany przez potężnego demona, który pozbawia go duszy. Protagonista wyrusza w wielką podróż, eksplorując świat żywych i umarłych. Jednym z celów wyprawy jest sanktuarium magów na Taranis, czyli Wyspie Grzmotów –; jeśli naszemu śmiałkowi uda się tam dotrzeć, będzie mógł skorzystać z pomocy wygnanych magów. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, by sprzymierzyć się z kimś zupełnie innym...

Risen 3: Titan Lords oferuje sporą dowolność w kwestii prowadzenia fabuły. Gracz sam decyduje, czy podąży drogą człowieczeństwa czy w kierunku demoniczności. Eksplorując otwarty świat będziemy mogli rozmawiać z bohaterami niezależnymi, wykonywać rozmaite zadania i zdobywać coraz lepsze wyposażenie. W opisywanej produkcji pojawia się możliwości pływania, wspinaczki i gotowania za pomocą dostępnych przepisów.

System walki w Risen 3: Titan Lords został stworzony w oparciu o serię Gothic, a nie poprzednie części Risena. Gracze mogą spodziewać się wielu opcji, w tym możliwości blokowania ataków wroga, wykonywania szybkich przewrotów i zadawania prostych kombinacji ciosów. Nie zabraknie broni białej, broni palnej, magii vodoo i zaklęć bojowych.

Risen 3: Titan Lords bazuje na technologii wykorzystanej w drugiej odsłonie cyklu Risen, ale na potrzeby nowej części autorzy wprowadzili do niej wiele ulepszeń, by zaoferować graczom znacznie lepszą oprawę graficzną i bardziej realistyczne animacje.

system operacyjny Windows Vista (Service Pack 2), 7 (Service Pack 1) lub 8<br> procesor Dual Core taktowany częstotliwością 2,4 GHz<br> 2 GB pamięci RAM<br> 8 GB wolnej przestrzeni na dysku twardym<br> karta graficzna NVIDIA GeForce 9600 GT lub AMD Radeon HD 3850 (512 MB, DirectX 9.0c)<br> karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c