Resident Evil: Revelations

Producent: Capcom Wydawca: Cenega Poland Premiera: 24.5.2013 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: PL/EN, B/D, EN Wydania tej gry: Resident Evil: Revelations (edycja premierowa)

Resident Evil: Revelations początkowo trafił wyłącznie na 3DS, a dopiero potem ukazał się na PC, Xboksie 360, PlayStation 3 oraz Wii U, otrzymując po drodze tekstury w wysokiej rozdzielczości, a także szereg innych usprawnień i nowości.


Resident Evil: Revelations pozwala nam zapoznać się z wydarzeniami rozgrywającymi pomiędzy czwartą a piątą częścią serii. Chris Redfield i Jill Valentine zostają uwięzieni na pokładzie statku i muszą stawić czoła mutantom zarażonym bliżej nieokreślonym wirusem. Akcja toczy się również w innych lokacjach, takich jak góry oraz port.


Najważniejszą nowością w Resident Evil: Revelations jest to, że gracz może jednocześnie chodzić i strzelać do wrogów. Rozgrywka jest więc bardziej dynamiczna, a przeciwnicy charakteryzują się ulepszoną SI. Zabawa skupia się jednak nie tylko na walce, ale także na rozwiązywaniu zagadek natury logicznej.


Resident Evil: Revelations w wersjach na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC zawiera sporo nowości w trybie rozgrywki Raid, takich jak nowa postać, Hunk (i innych bohaterów z serii Resident Evil), nowe rodzaje bronie i nowe umiejętności. Ponadto edycja ta oferuje dodatkowy poziom trudności i nowy rodzaj przeciwnika.

Resident Evil: Revelations

Resident Evil: Revelations - recenzja

Mateusz Kołodziejski
22

Fani Resident Evil nie mają łatwego życia – od lat wyczekiwali odsłony, która przywróci serii elementy survival horroru, a kiedy taka się pojawiła, dostępna była wyłącznie na 3DS-ie. Przynajmniej do tej pory, bo Resident Evil: Revelations właśnie atakuje platformy stacjonarne. Tylko czy na dużym ekranie straszy tak samo skutecznie jak na małym?