Past Cure

Producent: Phantom 8 Studio Wydawca: Brak Premiera: 23.2.2018 Gatunek: akcja Wersja językowa: EN Wydania tej gry: Past Cure (edycja premierowa)

Past Cure jest trzecioosobową grą akcji w konwencji thrillera psychologicznego stworzoną przez Phantom 8 Studio na PC oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.


Głównym bohaterem Past Cure jest były żołnierz Ian, który w trakcie służby wielokrotnie był torturowany. W wyniku eksperymentów nie tylko stracił pamięć, ale również zyskał nadprzyrodzone moce. Mężczyzna stopniowo pogrąża się w szaleństwie, zmagając się z halucynacjami i koszmarami. Jednocześnie próbuje dowiedzieć się więcej na temat swojej przeszłości, by zemścić się na tych, którzy doprowadzili go do takiego stanu.


Past Cure stawia ogromny nacisk na rozbudowaną fabułę, którą poznajemy oglądając przerywniki filmowe, słuchając długich monologów Iana i przeprowadzając dialogi z postaciami niezależnymi. Autorzy nie przewidzieli trybu multiplayer, oferując wyłącznie liniowy scenariusz.


Nasz protagonista dysponuje umiejętnością manipulowania czasem, która przydaje się w trakcie strzelanin (to swojego rodzaju bullet-time) oraz przy eksploracji lokacji, gdzie musimy rozwiązywać zagadki natury logicznej. W uporaniu się z łamigłówkami pomaga nam zdolność opuszczania ciała i docierania do normalnie niedostępnych miejsc. Nie zawsze musimy jednak strzelać do wrogów, bo możemy również pokonać ich wręcz lub zabić pozostając niezauważonym.

Past Cure