Hatred

Producent: Destructive Creations

Wydawca: Brak

Premiera: 01.06.2015

Gatunek: akcja, strzelanka

Wersja językowa: polskie napisy, w całości po polsku

Hatred to strzelanka autorstwa gliwickiego studia Destructive Creations, w której gracze wcielają się w seryjnego mordercę. Twórcy postawili na przewrotność i wbrew panującym trendom, ukazali wydarzenia z perspektywy osoby, która nienawidzi ludzi. Gra jest przepełniona przemocą, toteż wzbudziła wiele kontrowersji już w chwili zapowiedzi.

Antybohater gry Hatred ma dosyć bezsensownej egzystencji ludzi i postanawia zabić każdego, kto nawinie mu się pod lufę. Nie trzyma się żadnych zasad, nie okazuje współczucia ani litości, a stając się panem życia i śmierci, nie zamierza schodzić z obranej ścieżki. Przez kilkanaście godzin morduje wszystkich, nie bacząc na to, czy są to cywile, czy policja, w razie potrzeby szukając kryjówek przed funkcjonariuszami różnych służb, którzy próbują go powstrzymać.

W grze można swobodnie zwiedzać siedem dużych lokacji, gdzie na graczy czekają zarówno zadania z głównego wątku, jak i misje poboczne. Wśród nich znalazły się m.in. dokonanie masakry na kondukcie pogrzebowym czy wymordowanie osób bawiących się na przyjęciu. W arsenale bohatera znalazły się rozmaite bronie, takie jak pistolety, karabiny czy nawet wyrzutnia rakiet.

Twórcy wybrali widok izometryczny. Oprawa graficzna, w której dominują odcienie szarości, ma na celu podkreślenie ciężkiego klimatu gry. Produkcja działa na silniku Unreal Engine 4.