Hatred

Producent: Destructive Creations Wydawca: Brak Premiera: 1.6.2015 Gatunek: akcja, strzelanka Wersja językowa: PL KINOWA Wydania tej gry: Hatred (edycja premierowa), Hatred - wersja cyfrowa (edycja premierowa)

Hatred to strzelanka autorstwa gliwickiego studia Destructive Creations, w której gracze wcielają się w seryjnego mordercę. Twórcy postawili na przewrotność i wbrew panującym trendom, ukazali wydarzenia z perspektywy osoby, która nienawidzi ludzi. Gra jest przepełniona przemocą, toteż wzbudziła wiele kontrowersji już w chwili zapowiedzi.


Antybohater gry Hatred ma dosyć bezsensownej egzystencji ludzi i postanawia zabić każdego, kto nawinie mu się pod lufę. Nie trzyma się żadnych zasad, nie okazuje współczucia ani litości, a stając się panem życia i śmierci, nie zamierza schodzić z obranej ścieżki. Przez kilkanaście godzin morduje wszystkich, nie bacząc na to, czy są to cywile, czy policja, w razie potrzeby szukając kryjówek przed funkcjonariuszami różnych służb, którzy próbują go powstrzymać.


W grze można swobodnie zwiedzać siedem dużych lokacji, gdzie na graczy czekają zarówno zadania z głównego wątku, jak i misje poboczne. Wśród nich znalazły się m.in. dokonanie masakry na kondukcie pogrzebowym czy wymordowanie osób bawiących się na przyjęciu. W arsenale bohatera znalazły się rozmaite bronie, takie jak pistolety, karabiny czy nawet wyrzutnia rakiet.


Twórcy wybrali widok izometryczny. Oprawa graficzna, w której dominują odcienie szarości, ma na celu podkreślenie ciężkiego klimatu gry. Produkcja działa na silniku Unreal Engine 4.

Hatred