Epic Mickey 2: The Power of Two

Producent: Disney Interactive Wydawca: CD Projekt/CDP.pl Premiera: 23.11.2012 Gatunek: akcja, tpp, platformowa Wersja językowa: PL, EN Wydania tej gry: Epic Mickey 2: The Power of Two (edycja premierowa)

Epic Mickey 2: The Power of Two to druga odsłona platformowej gry akcji ukazanej z perspektywy trzeciej osoby zatytułowanej Epic Mickey. Kontynuacja, w odróżnieniu od pierwowzoru, który ukazał się jedynie na Wii, trafiła także na PlayStation 3, Xboksa 360, PC oraz PS Vita.


Akcja Epic Mickey 2: The Power of Two toczy się w świecie zapomnianych postaci z uniwersum Disneya, a nasze zadanie polega na jego uratowaniu. Gra oferuje nie tylko możliwość zabawy w pojedynkę, ale również tryb kooperacji, który stanowi nowość w drugiej części serii. Możemy wcielić się zarówno w Mickeya, jak i w Królika Oswalda dysponującego zdolnością unoszenia się w powietrzu niczym helikopter i korzystającego z elektryczności podczas rozwiązywania zagadek logicznych.


Rozgrywka w Epic Mickey 2: The Power of Two w dużej mierze wymaga współpracy Mickeya i Królika Oswalda, którzy posiadają unikatowe umiejętności. Kampania stanowi połączenie elementów akcji, platformowych i logicznych. Dostępny jest również multiplayer, gdzie gracze muszą rozprawić się z Szalonym Doktorkiem.

Epic Mickey 2: The Power of Two

Epic Mickey 2 wcale nie miało takich słabych wyników. Warren Spector odchodzi z Disneya

Patryk Purczyński
8

NPD ujawniło wyniki sprzedaży Epic Mickey 2, które są zdecydowanie lepsze od wcześniej podawanych. Zamknięcia Junction Point to jednak nie cofnie, podobnie jak rozstania Warrena Spectora z Disneyem.

Gildia pisarzy ogłasza nominacje gier z najlepszą fabułą. Aż dwie gry z PS Vita!

Patryk Purczyński
22

The Writers Guild of America ogłosiła listę sześciu gier nominowanych do nagrody w dziedzinie "wybitnych osiągnięć w pisarstwie w grach wideo". Niektóre wybory mogą zaskakiwać.

Epic Mickey 2: Siła Dwóch - Intro oraz za kulisami po polsku!

Małgorzata Trzyna
3

CD Projekt przygotowało najnowsze materiały wideo związane z grą Epic Mickey 2: Siła Dwóch. W pełnej polskiej wersji językowej ukazało się intro produkcji Disneya, zaś pierwszą część serii „za kulisami” możemy obejrzeć z polskimi napisami.