Cuisineer

O grze

Cuisineer to izometryczne RPG akcji z elementami roguelike’a, strategii i symulacji. Za stworzenie produkcji odpowiada niezależne studio BattleBrew Productions, a wydaniem zajęła się firma XSEED Games.

Głównym bohaterem Cuisineer jest młody poszukiwacz przygód o imieniu Pom. Kiedy pewnego razu nasz protagonista powrócił do rodzinnego miasta Paell, gdzie miał zarządzać restauracją swoich rodziców, okazało się, że firma pogrążona jest w długach. Chcąc spłacić zadłużenie Pom otworzył restaurację ponownie z zamiarem przywrócenia jej dawnego blasku. Co istotne, postanowił dokonać tego w nietypowy sposób…

Cuisineer to gra, której akcja nie toczy się jedynie w restauracji, ale także w lochach. To właśnie tam sięgniemy po przybory kuchenne i rozprawimy się z ogromnymi kurczakami, krewetkami artyleryjskimi, papryce która zionie ogniem czy innym, wyjątkowo intrygującym przeciwnikom. Eksplorując podziemia będziemy kolekcjonować składniki, dzięki którym przyrządzimy różnorodne potrawy. 

Warto odnotować, że poszczególne lokacje w Cuisineer, w których rozprawiamy się z niemilcami, są generowane lokacje. Możemy więc zaglądać do nich regularnie, grając za każdym razem nieco inaczej niż poprzednio. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 10, procesor Intel Core i7-10750H 2,6 GHz, 4 GB RAM, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1650 Ti, DirectX 12, 10 GB wolnego miejsca na dysku twardym