Bioid

Premiera:
10.10.2024
Gatunek:
Platforma:
Producent:
Wydawca:
Język:

O grze

Bioid to surrealistyczna gra przygodowa z klasycznym interfejsem point and click, która została stworzona i wydana przez niezależną firmę Pagurus wyłącznie na PC

Rozpoczynając grę w Bioid dowiadujemy się, że w Kosmicznej Bibliotece panuje ogromny bałagan. Okazuje się bowiem, że po ucieczce Króla Cierni z Księgi Światów kilka wymiarów splotło się ze sobą. Wcielając się w postać stworka znanego jako Little Bit musimy pomóc sowopodobnemu Owlkinowi odnaleźć wspomnianego władcę, lecz w efekcie nieporządek zamieni się w ciągły chaos. 

Bioid to gra, w której będziemy eksplorować wspomnianą bibliotekę wypełnioną licznymi ciekawostkami i artefaktami. Otwierając wybraną księgę najprawdopodobniej zostaniemy wciągnięci przez portal do innego świata. Wówczas zajmiemy się kolekcjonowaniem przedmiotów i rozwiązywaniem zagadek natury logicznej, gdyż pod względem mechaniki rozgrywki Bioid nie wywraca klasycznej formuły zabawy do góry nogami. 

Choć wszystko, co zobaczymy na ekranie w grze Bioid zostało wykonane w pełnym trójwymiarze, poszczególne wydarzenia obserwujemy z perspektywy kamery bocznej, więc całość można określić mianem 2,5D. Na uwagę zasługuje również fakt, że autorzy zdecydowali się na czarno-białą kolorystykę, dzięki czemu - w połączeniu z różnymi intrygującymi obiektami otoczenia - stworzyć unikatowy klimat. 

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, Windows 8, Windows 10 lub Windows 11, procesor Intel Core i3, 4 GB RAM, karta graficzna 2 GB VRAM, 1 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Powiązane galerie:

Galeria
Zdjęcia: 12
Bioid
28.12.2023