Barkhan

Premiera:
09.02.2023
Gatunek:
strategia
Platforma:
PC
Producent:
Glyph Worlds
Wydawca:
Glyph Worlds
Język:
angielska

O grze

Barkhan to strategia czasu rzeczywistego, której autorzy z niezależnego studia Glyph Worlds wzorowali się na kultowym RTS-ie zatytułowanym Dune II. Nowa gra twórców War Selection zadebiutowała wyłącznie na PC.

Akcja gry Barkhan toczy się na surowej, pustynnej planecie, gdzie toczy się walka między trzema Wielkimi Klanami: Mocy, Woli i Podstępu. Każda strona konfliktu posiada inne atuty, więc tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się dołączyć do klanu, który korzysta z ciężkich pojazdów opancerzonych, czy postawimy na szybkość i precyzję lub też opowiemy się po stronie frakcji robiącej użytek z zaawansowanych technologii. 

Barkhan wykorzystuje rozwiązania opracowane przed wielu laty, co oznacza, że rozgrywka sprowadza się do pozyskiwania surowców, stawiania budynków, rekrutowania jednostek i walce z przeciwnikami. Kluczem do sukcesu jest umiejętne wykorzystywanie rozmaitych możliwości poszczególnych Klanów, o których mowa w powyższym akapicie.

Warto dodać, że w Barkhan znajdziemy nie tylko kampanię dla pojedynczego gracza. Gra zawiera również sieciowy multiplayer oparty na rywalizacji.

Wymagania sprzętowe

system operacyjny Windows 7, procesor 2,5 GHz, 2 GB RAM, 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym