Aragami

Producent: Lince Works Wydawca: Techland Premiera: 4.10.2016 Gatunek: przygodowa, akcja Wersja językowa: EN, PL KINOWA Wydania tej gry: Aragami (edycja premierowa)

Aragami to trzecioosobowa skradanka autorstwa hiszpańskiego studia Lince Works, które udostępniło swoje dzieło posiadaczom konsoli PlayStation 4 oraz właścicielom PC. Opisywana produkcja charakteryzuje się mechaniką rozgrywki inspirowaną kultową serią Tenchu.


Głównym bohaterem Aragami jest tytułowy duch posiadający zdolność kontrolowania cieni, który został wskrzeszony przez dziewczynę imieniem Yamiko. Chcąc poznać tajemnice własnej przeszłości rusza w niebezpieczną podróż, by walczyć z armią Światła. Jednocześnie będzie musiał pomóc niewiaście, która została uwięziona w wieży znajdującej się w mieście Kyuryu.


Aragami oferuje nieliniowy przebieg zabawy, dzięki czemu gracz może przebywać w cieniu i likwidować wrogów pozostając niezauważonym lub też chwycić za miecz, by rozprawić się z nimi w bezpośrednich starciach. Na uwagę zasługują umiejętności protagonisty, który dysponuje między innymi zdolnością klonowania własnej postaci czy też wciągania przeciwników w czarną dziurę, którą tworzy na polu walki.


Aragami na PC zostało wydane przez Techland w bogatej edycji pudełkowej, gdzie oprócz nośnika z grą znajdziemy także cyfrowe dodatki: dzienniki producenta, album z grafikami oraz ścieżkę dźwiękową autorstwa Two Feathers (twórcy soundtracku do gier z cyklu Angry Birds).

Aragami