W co zaGRAMy w maju 2021 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2021/04/30 13:30
1
0

Bo nie samym Mass Effectem i nowym Residentem będziemy żyć w maju, prawda?

Papetura

W co zaGRAMy w maju 2021 roku - najciekawsze premiery miesiąca

  • platformy docelowe: PC
  • data premiery: 7 maja
  • producent: Petums
  • wydawca: Petums

Jeśli lubicie klasyczne gry przygodowe z interfejsem point and click, a w dodatku preferujecie tytuły robione przez pasjonatów, to jestem pewien, że Papetura znajduje się na waszej liście życzeń na Steamie. Wszystko, co zobaczymy na ekranie, zostało w całości wykonane z papieru, a następnie przeniesione do wirtualnego świata przez twórcę, którym jest Tomasz Ostafin (Petums). W pracach nad Papeturą udział wzięli także Tomas Dvorak (Floex), czyli kompozytor, oraz Juraj Mraveca, projektant dźwięku.

Papetura może niekiedy budzić słuszne skojarzenia z The Neverhood, Machinarium czy filmami studia Ghibli, co nie jest niczym zaskakującym, wszak autorzy inspirowali się właśnie tymi dziełami. Podczas rozgrywki będziemy śledzić opowiadaną bez użycia słów historię i eksplorować niezwykle klimatyczny świat zamieszkiwany chociażby przez małe owady, dziwne stworzenia czy potwory. Nie zabraknie magicznych lokacji, w których rozwiążemy mniej lub bardziej skomplikowane zagadki.

Resident Evil Village

  • platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4, Xbox Series X, PlayStation 5
  • data premiery: 7 maja
  • producent: Capcom
  • wydawca: Capcom

GramTV przedstawia:

Premiera miesiąca? Dla wielu z pewnością, ale nie można zapominać o innych tytułach, jak chociażby Mass Effect: Legendary Edition, którego nie zabrakło w zestawieniu najciekawszych premier miesiąca. Resident Evil Village podąży ścieżką wyznaczoną przez poprzednią odsłonę cyklu, a więc pierwszoosobowe Resident Evil 7, które – tak jak chociażby Resident Evil 2, stawiało ogromny nacisk na straszenie poprzez budowanie odpowiedniej atmosfery.

Capcom uznał, że w Resident Evil Village zaoferuje nam kontynuację wydarzeń z „siódemki”, więc ponownie wcielimy się w Ethana i dowiemy się więcej na losów wspomnianego mężczyzny oraz jego żony. Parę odwiedził bowiem doskonale znany miłośnikom cyklu Chris Redfield, w konsekwencji czego Mia wraz ze swoim ukochanym musieli przerwać wypoczynek, by zmierzyć się z zupełnie nowym zagrożeniem. Będzie się działo, bo oprócz doskonale znanych mechanik w Resident Evil Village nie zabraknie nowości. Pojawi się chociażby opcja przesuwania mebli celem zablokowania przejścia i odgrodzenia się od goniących nas stworów.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
30/04/2021 23:35

Nie jest źle... ale lepiej żeby to był jakiś początek dla tego roku wydawniczego.