W co zaGRAMy w kwietniu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca

Adam "Harpen" Berlik
2022/03/31 17:00
1
0

Ciężko wskazać grę, na którą warto zwrócić szczególną uwagę, niemniej w kwietniu nowych tytułów z pewnością nie zabraknie.

LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów

W co zaGRAMy w kwietniu 2022 roku - najciekawsze premiery miesiąca

  • platformy docelowe: PC, Xbox Series X, PlayStation 5, Xbox One, PlayStation 4, Switch
  • data premiery: 5 kwietnia
  • producent: TT Games
  • wydawca: Warner Bros. Games

Kwiecień rozpoczynamy od LEGO Gwiezdne Wojny: Saga Skywalkerów, czyli kolejnej odsłony cyklu przygodowych gier akcji od studia TT Games, która zostanie wydana oczywiście przez Warner Bros. zarówno w wersji na komputery, jak i konsole (minionej i obecnej generacji). Fani Star Wars już zacierają ręce, bowiem za sprawą opisywanej produkcji weźmiemy udział w wydarzeniach znanych z dziewięciu filmów.

Szkoda tylko, że wspomniana ekipa nie zamierza wprowadzić istotnych zmian w rozgrywce, oferując mechanikę doskonale znaną z innych gier z serii LEGO. Nie zabraknie więc eksploracji, zbierania przedmiotów, walki i rozwiązywania zagadek. Będzie można grać samemu lub w trybie kooperacji na podzielonym ekranie. Trochę ponarzekałem, ale z drugiej strony fani przecież właśnie na to czekają, prawda?

Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition

  • platformy docelowe: PC, Xbox One, PlayStation 4, Switch
  • data premiery: 7 kwietnia
  • producent: D4Enterprise Co.,Ltd.
  • wydawca: Square Enix

GramTV przedstawia:

Starsi czytelnicy gram.pl być może kojarzą wydanego w 1999 roku jRPG-a zatytułowanego Chrono Cross wydanego na pierwszej konsoli PlayStation. Już niebawem, tym razem na PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Switchu zagramy w odświeżoną wersję klasyka zatytułowana Chrono Cross: The Radical Dreamers Edition.

Od razu warto zaznaczyć, że Square Enix nie zaoferuje nam pełnoprawnego remake’u, lecz jedynie remaster. Mimo to należy wspomnieć, że dzięki niemu Chrono Cross doczeka się poprawionej oprawy wizualnej, przeprojektowanych modeli postaci, lepszej czcionki, odświeżonej muzyki i zmian w rozgrywce. Sprawią one, że być może przez wielu nieznany, a przez innych nieco zapomniany erpeg stanie się bardziej przystępny (otrzymamy na przykład możliwość rozgrywania bitew w trybie automatycznym). Ci, którzy chcieliby natomiast zobaczyć, jak gra prezentowała się ponad 20 lat temu będą mogli uruchomić ją także w wersji z oryginalną grafiką.

Komentarze
1
MisticGohan_MODED
Gramowicz
31/03/2022 19:47

Widziałem całą rozkładówkę na kwiecień i wiem że w tym miesiącu same g...e premiery...

Trzeba ten miesiąc przeboleć i nastawić się na maj, w którym to dużo dobrych premier będzie.