TOP 10 gier z trybem kooperacji w Xbox Game Pass. Czas na przygodę ze znajomymi

Mikołaj Ciesielski
2024/06/09 09:00
0
0

Kilka propozycji dla abonentów Xbox Game Pass, którzy szukają dobrych gier pozwalających na wspólną zabawę z przyjaciółmi.

TOP 10 gier z trybem kooperacji w Xbox Game Pass. Czas na przygodę ze znajomymi

Jakiś czas temu opublikowaliśmy zestawienie najlepszych gier kooperacyjnych dostępnych w ramach PlayStation Plus Extra i Premium. Tym razem postanowiliśmy jednak przejrzeć ofertę Xbox Game Pass, by – podobnie jak w przypadku usługi Sony – również wybrać najciekawsze tytuły umożliwiające wspólną zabawę ze znajomymi. Okazuje się, że abonenci Microsoftu mają dostęp do kilku naprawdę wartych uwagi produkcji z trybem współpracy.

Zgodnie z tradycją staraliśmy się, by nasze propozycje były możliwie jak najbardziej zróżnicowane. Na naszej liście najlepszych gier z trybem kooperacji dostępnych w Xbox Game Pass znajdziecie więc zarówno produkcje oferujące lokalny tryb współpracy, jak i tytuły umożliwiające wspólną zabawę przez sieć. W zestawieniu nie brakuje gier akcji, strzelanek, platformówek, a nawet propozycji dla miłośników RPG. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Czekamy również na Wasze propozycje.

UWAGA – wybrane przez nas produkcje zostały uporządkowane w sposób alfabetyczny. Nie sugerujcie się więc pozycją danego tytułu na liście. Każda gra znajdującą się w zestawieniu jest naszym zdaniem równie interesująca. ;)

Dead Island 2

Nasze zestawienie najlepszych gier z trybem kooperacji w Xbox Game Pass otwiera Dead Island 2. Na drugą część zapoczątkowanej w 2011 roku serii trzeba było czekać blisko 12 lat, ale było warto. Ubiegłoroczna produkcja Dambuster Studios zebrała niezłe recenzje i przypadła do gustu graczom, co potwierdzają m.in. średnie ocen w serwisie Metacritic. Największą zaletą wspomnianego tytułu jest oczywiście satysfakcjonujący system walki, dzięki któremu eksterminowanie kolejnych zombie to czysta przyjemność. A żeby było jeszcze lepiej, do walki z nieumarłymi możemy stanąć również w towarzystwie znajomych.

GramTV przedstawia:

Dead Island 2 oferuje bowiem tryb kooperacji dla maksymalnie trzech graczy, ale nawet w duecie wspomniana produkcja jest w stanie dostarczyć sporo rozrywki. We wspomnianym wariancie rozgrywki – podobnie jak podczas zabawy solo – zabawa rozpoczyna się od wyboru postaci. Każdy z bohaterów może pochwalić się innymi zaletami i słabościami, dlatego warto stworzyć drużynę, która będzie się dobrze uzupełniać. Następnie nie pozostanie Wam nic innego, jak wyruszyć do opanowanego przez zombie Los Angeles i rozpocząć rzeź na ulicach amerykańskiego miasta.

Deep Rock Galactic

Kolejnym tytułem, który znalazł się na naszej liście najlepszych gier z trybem kooperacji w Xbox Game Pass, jest Deep Rock Galactic. Dzieło deweloperów ze studia Ghost Ship Games to nietypowy FPS, w którym gracze wcielają się w kransoludzkich astronautów zatrudnionych przez tytułową korporację. Bohaterowie specjalizują się w wydobywaniu surowców z obcych planet, ale rozgrywka skupia się nie tylko na pozyskiwaniu cennych zasobów, ale także walce z wrogimi istotami. Wspomnianą produkcję pokochały tysiące gracze, co potwierdzają m.in. „przytłaczająco pozytywne” opinie na platformie Steam.

Deep Rock Galactic jest tytułem nastawionym na kooperację dla maksymalnie czterech graczy. W ręce użytkowników oddano cztery klasy, a każda z nich specjalizuje się w czymś innym. Dla przykładu Driller skupia się na wydobywaniu surowców, a Gunner na walce z obcymi istotami. W trakcie rozgrywki kransoludzcy astronauci przemierzają proceduralnie generowane poziomy, a kluczem do sukcesu jest oczywiście współpraca pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu zarówno w trakcie eksploracji obcej planety, jak i podczas starć z przeciwnikami. Bez wątpienia jest to tytuł, przy którym wspólnie ze znajomymi będziecie mogli spędzić dziesiątki godzin.

  • Data premiery: 13 maja 2020 r.
  • Platformy: konsole Xbox, PC, chmura
Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!