Testujemy klawiaturę ENDORFY Thock TKL Wireless

Artykuł Sponsorowany
2024/02/26 13:37
0
0

Bezprzewodowy mechanik z możliwością wymiany całych przełączników może poszerzyć znacznie Twoje klawiaturowe horyzonty, będąc przy tym praktycznym rozwiązaniem.

ENDORFY Thock TKL Wireless posiada na pokładzie 87 linearnych przełączników Kailh Box Red, które wytrzymują co najmniej 70 milionów aktywacji.

To oznacza, że w teorii nie trzeba byłoby ich długo wymieniać, jednak producent przewidział opcję bezproblemowego demontażu.

W zestawie jest nawet specjalny switch-puller, którym bez większego problemu zdjąłem testowo strzałkę, co widać na materiale wideo.

ENDORFY Thock TKL Wireless – bezprzewodowa dowolność

Większość klawiatur na rynku ma parę swoich odsłon z popularnymi przełącznikami. Naturalna kolej rzeczy, ludzie mają różne preferencje, więc szukają pod siebie zarówno pod względem oporu do aktywacji, jak i wrażeń dźwiękowych.
W związku z tym z miłym zaskoczeniem przyjąłem całą serię Thock od ENDORFY, która dała dowolność w wymienianiu switchy na takie z 3 lub 5 pinami.
Dzięki temu można przetestować cały worek różnych dostępnych na rynku propozycji ze standardowym trzpieniem, szukając swojego ideału.

GramTV przedstawia:

W testowanej przeze mnie sztuce znalazły się wspomniane Boxy Red od Kailh, które aktywują się z naciskiem 45 g przy 1,8 mm głębokości.

Można więc zaliczyć je do tych szybszych i cichszych w obsłudze, jak na mechanika.

Top klawiatury został wykonany z aluminium, a spód jest już plastikowy. Przełączniki są nieco wysunięte, by ułatwić odkurzanie.

Do dyspozycji są dwa kąty nachylenia, a na froncie mamy opcję przypięcia magnetycznej podkładki, którą trzeba sobie dokupić.
Jeżeli chodzi o łączność bezprzewodową, do dyspozycji jest dedykowany wtyk USB na 2,4 GHz oraz Bluetooth.
Osobiście polecam używać tego pierwszego, gdyż daje bardzo niskie opóźnienia, prawie nie do odróżnienia od połączenia przewodowego.
Bluetooth ma znacznie niższy polling rate, więc jest mniej responsywnie, co daje się wyczuć nawet podczas pisania.
Jeżeli chodzi o czas pracy na baterii, ciężko go uśrednić, bo wiele zależy od intensywności podświetlenia i sposobu łączności.
W moim przypadku trzeciego dnia musiałem sięgnąć po przewód, więc ogniwo o pojemności 2500 mAh spełniło dobrze swoje zadanie.
Chciałoby się zawsze więcej, ale w tym przedziale cenowym nie mogę powiedzieć złego słowa na żywotność Thocka Wireless.
Keycapy też są wytrzymałe, jako że wykonano je z PBT, więc cała konstrukcja powinna dobrze posłużyć.
Jeżeli więc szukasz bezprzewodowego mechanika z pewną dozą dowolności w późniejszej konfiguracji, jesteś w dobrym miejscu.
#reklama
Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!