Oddaj swój głos w plebiscycie GRAM AWARDS 2022

Najważniejsze premiery gier planszowych w IV kwartale (cz. I)

Patryk Purczyński
2022/11/16 11:11

Czwarty kwartał tradycyjnie przynosi najwięcej interesujących premier na rynku planszówek. Oto najlepsze gry, które trafiły do sprzedaży w październiku i pierwszej połowie listopada.

Poszukiwanie Planety X

Poszukiwanie Planety X, Najważniejsze premiery gier planszowych w IV kwartale (cz. I)

Poszukiwanie Planety X jest grą dedukcyjną, w której gracze wcielają się w astronomów. Ich celem jest zlokalizowanie na niebie tytułowej planety. Do zabawy niezbędne jest użycie aplikacji, która na początku partii losowo przydziela miejsce planety w Układzie Słonecznym. Ten odzwierciedla plansza o strukturze koła, podzielona na 12 obszarów. Na każdym z tych obszarów może występować jeden obiekt: asteroida, kometa, planeta karłowata, obłok gazowy lub tytułowa Planeta X. Arkusze graczy określają zasady, w jakich konfiguracjach poszczególne obiekty mogą występować względem siebie.

Gracze poszukują wspomnianych obiektów przy wykorzystaniu czterech akcji. Za pomocą pierwszej z nich mogą przeszukać wskazany fragment nieba pod kątem konkretnego obiektu. Na nasze zapytanie odpowie aplikacja. Druga akcja pozwoli odkryć konkretny obiekt w danym sektorze. W całej grze można ją wykonać jedynie dwukrotnie. Trzecią akcją jest badanie naukowe, ujawniające regułę dotyczącą przedmiotu badań, która ma zastosowanie w tej rozgrywce. Ostatnią akcją jest wskazanie sektora, w którym naszym zdaniem znajduje się Planeta X. W tym wypadku trzeba jednak również podać, jakie obiekty znajdują się w sąsiednich sektorach. Po fazie akcji gracze otrzymują podpowiedź dotyczącą lokalizacji Planety X, przedstawiają swoje teorie na temat wybranych obiektów, a pozostali je recenzują. Wszystkie te zabiegi dają punkty zwycięstwa na koniec gry. Ten następuje w momencie odkrycia tytułowej planety.

  • Wydawca: Lucky Duck Games
  • Dla kogo: 1-4 graczy

GramTV przedstawia:

Strona 1/11
Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!