Najlepsze gry do kooperacji, bo razem zawsze raźniej - ranking TOP 10

Mateusz Mucharzewski
2022/08/27 12:00
3
1

Fani wspólnego grania, tym razem coś dla Was. Sprawdzamy najlepsze gry do co-opa.

Żyjemy w czasach, w których fani kooperacji nie mają powodów do narzekania. Świetnych gier do wspólnej zabawy jest tak dużo, że wybranie tylko dziesięciu to nie lada problem. Tworząc ranking starałem się więc szukać minimum po jednej grze każdego typu. W końcu czymś innym są produkcje w których wspólna zabawa jest przyjemniejsza, a co innego tytułu w których granie samodzielnie nawet nie jest możliwe lub stanowi niezbyt sensowne rozwiązanie. Inaczej też kiedy co-op dedykowany jest dwóm graczom, a co innego kiedy zabawa ma sens dopiero przy czterech lub więcej osobach.

Poniższy ranking będzie więc bardzo różnorodny. Jeśli sami macie dobre doświadczenie z kooperacją, koniecznie podzielcie się nimi w komentarzach.

Najlepsze gry do kooperacji

It Takes Two

Zaczynamy od prawdopodobnie najlepszej produkcji przeznaczonej do kooperacji. It Takes Two zgarnęło w zeszłym roku wszystkie możliwe branżowe nagrody i udowodniło, że nawet platformówka o losach dwójki rozwodzących się ludzi może być GOTY. Swój sukces gra zawdzięcza tonie niesamowicie kreatywnych pomysłów i różnorodnej rozgrywce. Do tego na każdym kroku widać, że It Takes Two nie miałoby prawa istnieć bez kooperacji. To nie jest dodany tryb, a sedno rozgrywki. Jeśli więc masz z kim grać (a w szczególności jeśli jest to partner/partnerka), produkcja ekipy Hazelight będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Poszukiwania gry do kooperacji należy więc zacząć właśnie tutaj.

Portal 2

Po platformówce przeskakujemy do zupełnie innych klimatów. Portal 2 to fantastyczna produkcja, którą warto przejść samemu. Jakość zagadek logicznych jest tak duża, że ciężko się oderwać od zabawy. Kooperacja to jednak nieco inna sytuacja. Valve dodało do gry oddzielny tryb, w którym wcielamy się w dwa roboty i wykonujemy zupełnie inne zadania. Portal 2 przechodzony w dwójkę jest więc całkowicie nowym doświadczeniem. Czy warto? Skoro gra jest genialna sama w sobie to na pewno. Wspólne rozwiązywanie łamigłówek bez wątpienia sprawi ogromną przyjemność. Szkoda tylko, że kampania możliwa do przejścia w dwie osoby nie jest zbyt długa.

GramTV przedstawia:

Komentarze
3
Silverburg
Gramowicz
28/08/2022 23:50

Ja bym dodał Darksiders: Genesis, aczkolwiek dla mnie dużo większa frajda jest z gry na tym samym ekranie / przy tym samym komputerze/konsoli, niż na osobnych sprzętach.

Jaross
Gramowicz
28/08/2022 22:56

5 gier właściwy koop, reszta na zasadzie: podwyższymy mobkom hp dwukrotnie żebyś miał trudniej solo

MisticGohan_MODED
Gramowicz
27/08/2022 15:42

Turtlesy zawsze w topce powinny być.
Trwa Wczytywanie