Jesień będzie udana? Najciekawsze gry, które wyjdą do końca roku

Mateusz Mucharzewski
2022/09/10 15:00
7
3

Koniec roku, przynajmniej w grach wideo, powinien być udany. Sprawdzamy najciekawsze tytuły, w które zagramy w najbliższym czasie.

Spis Treści

Jak dobry jest 2022 rok pod kątem gier? W artykule podsumowującym jego pierwsze 6 miesięcy można było przeczytać, że hitów nie brakuje. Jaki jednak będzie finał? Jesień zawsze jest okresem najgorętszych premiery i nie inaczej będzie tym razem. Zapraszam więc na podsumowanie najważniejszych produkcji, w które zagramy jeszcze w tym roku (zakładając, że nic niespodziewanie nie przesunie się na przyszły).

Zaczynamy od września, któremu jednak nie będę poświęcać dużo czasu. Dłuższe podsumowanie premier z bieżącego miesiąca znajdziecie TUTAJ. Jeśli chcecie szybko przeskoczyć do ostatniego kwartału, polecam powyższy spis treści.

Food Truck Simulator - 14 września

Jest kilka ciekawych symulatorów, które pojawią się jeszcze w tym roku (np. Electrician Simulator). Ten jednak wyjątkowo zasługuje na wyróżnienie. Food Truck Simulator, jak łatwo się domyślić, oferuje możliwość stworzenia własnej restauracji na kółkach, wybrania miejsca i sprzedawania tam jedzenia. Niby nic nadzwyczajnego, ale za grą stoi krakowskie Drago Entertainment, autorzy niezwykle popularnego Gas Station Simulator. Szanse na kolejny duży sukces są całkiem spore.

Metal: Hellsinger - 15 września

Pozostajemy w gatunku shooterów, ale diametralnie zmieniamy klimat. Z uroczego świata Splatoon przechodzimy do mrocznych klimatów mocno kojarzących się z Doomem. Nie jest to jednak kolejny, klasyczny FPS z akcją rozgrywaną w piekle. Tym razem będziemy walczyć w rytm metalowej muzyki, która nie tylko urozmaica zabawę, ale i nadaje jej dynamikę. Zapowiada się pozycja obowiązkowa dla fanów szybkich shooterów i mocnych brzmień.

Return to Monkey Island - 19 września

Czy są na sali fani Monkey Island? Klasyk przygodówek wraca w nowej odsłonie i to z Ronem Gilbertem, autorem oryginału na pokładzie. Należy więc nastawić się na bardzo staroszkolną rozgrywkę pełną nietuzinkowego humoru oraz wymagających zagadek logicznych. Przed premierą sporo kontrowersji wywoływała nowa oprawa wizualna. Rozgrywka powinna być jednak mocno zbliżona do tego, w czym gracze w latach 90-tych zakochali się odpalając kolejne części Monkey Island.

Serial Cleaners - 22 września

Serial Cleaners to kontynuacja udanej produkcji studia Draw Distance, w której musieliśmy sprzątać miejsca zbrodni. Oczywiście po drodze unikając policji. Nowa odsłona przenosi nas do lat 90-tych oraz daje do dyspozycji aż czwórkę unikatowych bohaterów. Należy się nastawić na sporo skradania i nawiązań do popkultury z tamtych czasów.

Grounded - 27 września

Survival studia Obsidian Entertainment wreszcie zostanie wydany w pełnej wersji. Po dłuższym okresie we wczesnym dostępie możemy być pewni jednego - to kawał solidnej gry. Jej podstawa to unikatowy świat, w którym zmniejszeni bohaterowie trafiają na zwykłe przydomowe podwórko. Tam w otoczeniu mrówek, pająków czy biedronek zbierają surowce i budują swoją bazę. W Grounded grało już ładnych parę milionów graczy i w większości byli bardzo zadowoleni. Pewniak.

GramTV przedstawia:

Komentarze
7
MisticGohan_MODED
Gramowicz
16/09/2022 17:08
ManolitoPL napisał:

Jest wymieniony na koniec listopada :)

MisticGohan_MODED napisał:

Jeszcze Darktide.

OK :]

Ciekawe czy do premier w tym roku dołączy wreszcie w końcu druga część Hollow Knight, która ewidentnie zaginęła w akcji.

Rockeffeler
Gramowicz
11/09/2022 22:25
BestWishForYou napisał:

W sumie to prawie nic dla mnie :<

Jak ktoś lubi gry pokroju "Wet: The Sexy Empire", to w sumie masz rację:)

BestWishForYou
Gramowicz
11/09/2022 21:38

W sumie to prawie nic dla mnie :<
Trwa Wczytywanie