5 powodów dla których warto zagrać w After the Fall

gram.pl
2022/03/28 15:00
0
0

Masz PlayStation VR i nie wiesz od czego zacząć? Sprawdź, co oferuje After the Fall.

After the Fall to strzelanka z perspektywy pierwszej osoby. Gra w wersji na konsolę PlayStation 4 wykorzystuje gogle wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR. Możemy w nią grać samemu, współpracując z trzema towarzyszami broni sterowanymi przez sztuczną inteligencję, lub też z innymi graczami. Multiplayer dostępny jest wyłącznie przez internet. Co warte odnotowania, poza trybem kooperacji w After the Fall znajdziemy także inne warianty rozgrywki - na przykład opartą również na współpracy Hordę czy też mecze PvP (gracz kontra gracz) z udziałem dwóch czteroosobowych zespołów.

5 powodów dla których warto zagrać w After the Fall

Podczas rozgrywki w After the Fall nietrudno zauważyć, że autorzy ze studia Vertigo Games inspirowali się kultowym Left 4 Dead. To oczywiście nie jedyny powód, dla którego warto zainteresować się wspomnianą produkcją. Pozostałe znajdziecie w kolejnych akapitach niniejszego tekstu. Gorąco zachęcamy do czytania!

Prosta konfiguracja

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że poza koniecznością posiadania gry After the Fall w wersji na PlayStation 4 konieczne jest również podpięcie do telewizora lub monitora gogli wirtualnej rzeczywistości PlayStation VR oraz PlayStation Camera. W pudełku z PlayStation VR dostępna jest szczegółowa instrukcja, dzięki której każdy poradzi sobie z instalacją wspomnianego urządzenia.

Po uruchomieniu konsoli natomiast przejdziemy przez kilka ekranów wyjaśniających nam, co dokładnie trzeba zrobić, by móc rozpocząć zabawę. Jest to znacznie krótszy i łatwiejszy proces niż na PC, gdzie skonfigurowanie gogli wirtualnej rzeczywistości jest bardziej skomplikowane i czasochłonne.

Komfortowa rozgrywka

After the Fall to gra na VR, co sprawia, że niektórzy na samą myśl mogą odczuć dyskomfort, mając przykre doświadczenia z innymi produkcjami wykorzystującymi gogle wirtualnej rzeczywistości. Vertigo Games zadbało jednak o to, by wszyscy mogli cieszyć się swobodną rozgrywką. Po pierwsze, tytuł oferuje możliwość zabawy na stojąco lub na siedząco. Po drugie, da się bez problemu grać na klasycznym kontrolerze, ale warto wiedzieć, że poza tym After the Fall wspiera być może nieco zapomniane już PlayStation Move.

GramTV przedstawia:

W ustawieniach After the Fall możemy sprecyzować, czy chcemy poruszać się postacią w klasyczny sposób, czy też teleportując się do wyznaczonego miejsca. Oprócz tego za sprawą prawej gałki analogowej możemy obracać się w czterech kierunkach. Efekt? Mamy założone gogle wirtualnej rzeczywistości, nasza postać w grze reaguje na wydawane przez nas polecenia, ale my - w prawdziwym świecie - stoimy lub siedzimy przed telewizorem, bez ruchu. Sprawia to, że momenty, w których ewentualne zawroty głowy czy też uczucie nudności zostały tu ograniczone do niezbędnego minimum.

Niezapomniane przeżycie

After the Fall ma coś, czego brakuje innym FPS-om. Mianowicie chodzi o wspomniane już gogle wirtualnej rzeczywistości. Dzięki nim doświadczycie gry w niespotykany dotąd sposób. Kiedy w zwykłej produkcji wrogowie zmierzają w kierunku naszego bohatera, nie pozostaje nic innego, jak nacisnąć wirtualny spust, by rozpocząć ostrzał. Tutaj jest oczywiście tak samo, ale różnica polega na tym, że zombie w After the Fall idą na nas. DOSŁOWNIE. To coś, co kompletnie zmienia postać rzeczy i pozwala poczuć się tak, jakbyśmy faktycznie uczestniczyli w starciu rozgrywającym się w postapokaliptycznym Los Angeles stylizowanym na lata 80. ubiegłego stulecia.

Czuć postępy

Przejście wszystkich misji dostępnych w After the Fall to zabawa na kilka godzin, ale twórcy regularnie udostępniają nową zawartość. Warto jednak poświęcić więcej czasu, by zaliczyć ukończone już etapy ponownie na wyższych poziomach trudności. To nie sztuka dla sztuki, bowiem wielokrotne odwiedzanie doskonale znanych lokacji nagradzane jest możliwością odblokowania dodatkowych rodzajów broni i ulepszeń, które zwiększą naszą szansę na przetrwanie w kolejnych starciach z przeciwnikami.

Nieskomplikowana rozgrywka

After the Fall to gra, w której eksplorujemy świat, eliminujemy wrogów, a następnie powracamy do bazy, gdzie rozwijamy bohatera i wybieramy nową misję. Tylko tyle i aż tyle. Banalne zasady sprawiają jednak, że od gry ciężko się oderwać. Tu nie potrzeba skomplikowanych mechanik, trudnych decyzji do podjęcia czy też wymagających wysilenia szarych komórek zagadek. Taka konstrukcja sprawia, że tytuł Vertigo Games można uruchomić na kilkanaście minut, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by spędzić z nim cały wieczór.

Podsumowanie

Jak zatem widać, After the Fall w każdym aspekcie cechuje prostota. Fabuła jest jedynie delikatnie zarysowana, bo w produkcji liczy się przede wszystkim gameplay. Ten zaangażuje zarówno weteranów strzelanek pierwszoosobowych, jak i mniej doświadczonych odbiorców, którzy chcieliby sprawdzić, o co tyle zachodu z tym całym VR-em. Warto jednak pamiętać, że After the Fall to gra adresowana do dorosłych graczy, oznaczenie PEGI 18 na pudełku nie zostało tam umieszczone bez powodu.


Tekst powstał w ramach wspólnej akcji marketingowej gram.pl i firmy Koch Media Poland.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!