Co w modach piszczy #29 - Dead Space 2, Wiedźmin 3, Gothic II

Łukasz LM Wiśniewski
2017/11/14 19:30

W dzisiejszej odsłonie m.in. nowa wersja moda Returning do Gothica 2, intro pierwszego Wiedźmina na silniku trójki i coś dla fanów klasycznych FPS-ów.

Po raz kolejny przygotowaliśmy dla Was zestawienie ciekawych modyfikacji, które w ostatnim czasie pojawiły się w sieci, a być może jeszcze nie zdążyliście się z nimi zapoznać. Dajcie znać, jeśli przeoczyliśmy coś ciekawego, a jeśli mieliście okazję testować omówione mody, to podzielcie się wrażeniami w komentarzach.

Dead Space 2 Mouse Fix

  • Dead Space 2 | Visceral Games (2011)

Dzisiejsze zestawienie rozpoczynamy przydatną modyfikacją do wydanej w 2011 roku drugiej odsłony serii Dead Space studia Visceral Games. Jeśli mieliście okazję bawić się przy rzeczonej produkcji, to z pewnością doświadczyliście wielu utrudnień związanych ze sterowaniem za pomocą myszy – dzieje się tak, gdyż czułość kursora i szybkość obracania kamerą domyślnie zostały podporządkowane aktualnej liczbie klatek wyświetlanych na sekundę. Jak łatwo się domyślić problemy z wydajnością gry przekładały się bezpośrednio na utrudnienia w sterowaniu, co w dłuższej perspektywie mogło wywołać frustrację. Modder o pseudonimie Methanhydrat postanowił odseparować konfigurację myszy od aktualnej liczny FPS czy Vsync, co zaowocowało znaczną poprawą sterowania za pomocą gryzonia. Oczywiście dzięki Mouse Fix poprzez menu gry możemy teraz spersonalizować szereg ustawień związanych z obsługą myszy jak np. automatyczne wypośrodkowanie kamery. Pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy nie mieli jeszcze styczności z Dead Space 2, lub planują powrócić do gry na PC.

Witcher 1 Prologue Remastered

  • Wiedźmin 3: Dziki Gon | CD Projekt RED (2015)

Jeśli zastanawialiście się, jak mógłby wyglądać pierwszy Wiedźmin przeniesiony na współczesny silnik graficzny wykorzystany na potrzeby najnowszej odsłony – Wiedźmin 3: Dziki Gon, to możecie się o tym przekonać na własne oczy. Dzieło moddera Erxv to efekt niespełna rocznej pracy, która wymagała wielu kombinacji w związku z faktem, że CD Projekt RED nie udostępnił odpowiednich narzędzi dla modderów, jak np. w przypadku Wiedźmina 2: Zabójcy Królów. Ostatecznie twórca odtworzył prolog pierwszej odsłony komputerowych przygód Geralta i chociaż mod mógłby otrzymać jeszcze kilka poprawek, to nie da się ukryć, że całość robi wrażenie. Rzućcie okiem na załączony powyżej zwiastun i nie zwlekajcie z pobraniem modyfikacji.

UltraHD Doom Texture pack

  • Doom; Doom II: Hell on Earth - Final Doom | idSoftware (1993-1996)

Co w modach piszczy #29 - Dead Space 2, Wiedźmin 3, Gothic II

Jakiś czas temu modder o pseudonimie hoover1979 ujawnił rozpoczęcie prac nad obszernym pakietem wysokiej jakości tekstur do klasycznych gier studia idSoftware, o czym wspominaliśmy także na łamach naszego cyklu. Czas oczekiwania dobiegł końca, a w sieci pojawiła się pierwsza, testowa wersja modyfikacji. Nie da się ukryć, że rzeczonej wersji jeszcze daleko do pełnego odwzorowania świata gry w planowanej jakości, ale z uwagą będziemy przyglądać się kolejnym postępom. W międzyczasie możecie sami sprawdzić, jak prezentują się kolejne odsłony Dooma z częściowo usprawnioną oprawą wizualną – co ważne, jak UltraHD Doom Texture pack jest kompatybilny nie tylko z grami Doom i Doom II: Hell on Earth wydanymi w latach 1993-1994, ale także rozszerzeniem do drugiej odsłony cyklu – Final Doom (Plutonia Experiment oraz TNT: Evilution).

Brutal Wolfenstein 3D 5.0

  • Doom II: Hell on Earth | idSoftware (1994)

Jeśli należycie do grona fanów klasycznego Wolfensteina, to musicie wiedzieć, że modder ZioMcCall szykuje się do udostępnienia najnowszej wersji modyfikacji Brutal Wolfenstein 3D. Wersja 5.0 zaoferuje nam całkowite odświeżenie dostępnych w grze broni. Te zyskały nowe animacje, dźwięki, sprite'y i mechanikę działania. Jednocześnie możemy zauważyć zmodyfikowane animacje wybranych oponentów, którzy dodatkowo zachowują się nieco naturalniej. Poza tym modder wprowadził nowy wygląd dla plam krwi, które pojawiają się na ścianach i usprawniony interfejs użytkownika. Obecnie na stronie modyfikacji znajdziemy wyłącznie wersję demonstracyjną zapowiedzianej wersji moda, która obejmuje kompletny pierwszy epizod gry.

Death Wish 1.4

  • Blood | Monolith Productions (1997)

GramTV przedstawia:

Do sieci trafiła najnowsza wersja modyfikacji Death Wish do gry Blood, która wprowadza do wydanej w 1997 roku produkcji kampanię składającą się z ponad 30 nowych poziomów, które możemy realizować samotnie lub w kooperacji z innymi graczami. Modder kryjący się za pseudonimem Bloatoid na potrzeby wersji opatrzonej numerem 1.4 usprawnił projekt poszczególnych lokacji, mechanikę moda i dodał dwie nowe mapy, jednocześnie podnosząc ogólną jakość wrażeń z rozgrywki. Nowy Death Wish jest też o wiele bardziej przyjazny wszystkim, którzy cenią sobie zabawę w kooperacji z innymi graczami, a także miłośnikom speedruningu – zrównoważono starcia z przeciwnikami, nadano rzekom odpowiedni kierunek, co pozwala szybciej pokonywać dłuższe dystanse wpław, skrócono czas przejażdżek windami i silniej wyeksponowano wszelkie skróty oraz punkty zakończenia misji.

Thor Script

  • Grand Theft Auto V | Rockstar Games (2015)

Kolejna pozycja w naszym zestawieniu o dziwo nie jest kolejnym dziełem, znanego fanom cyklu Co w modach piszczy Julio NIB. O przywołanie nordyckiego boga do Los Santos pokusiła się dwójka modderów — JDHauser oraz stillhere. Udostępniona w sieci modyfikacja pozwala wcielić się wykreowanego przez Marvela syna Odyna i siać zamęt za pomocą kilkunastu specjalnych umiejętności. Co ważne sama modyfikacja nie zawiera modelu Thora. Ten natomiast możecie pobrać tutaj. Powyżej zobaczycie krótką prezentację poszczególnych zdolności i trzeba przyznać, że całość wygląda bardzo obiecująco.

Gothic 2 Returning 2.0

  • Gothic II | Piranha Bytes (2002)

Na zakończenie dzisiejszego zestawienia coś dla fanów gier studia Piranha Bytes – ekipa odpowiedzialna za modyfikację Gothic 2: Returning udostępniła w sieci jego najnowszą, opatrzoną numerem 2.0 wersję. Returning to w skrócie ponad 200 godzin dodatkowej rozgrywki, podczas której mamy okazję wykonać około 300 zadań fabularnych, poznać 100 nowych postaci niezależnych, a także eksplorować nieco zmodyfikowany obszar oryginalnego świata gry, a także lokacje stworzone wyłącznie na potrzeby fanowskiego rozszerzenia. Gothic 2: Returning to też nowe mechaniki rozgrywki, możliwość dołączenia do niedostępnych w oryginale stronnictw oraz masa nowego wyposażenia. Całość charakteryzuje się też znacznie podwyższonym poziomem trudności, który wprawdzie możemy dostosować do własnych umiejętności, ale modyfikacja i tak stanowi większe wyzwanie niż oryginalna produkcja.

Poprzednie zestawienie

To wszystko co mamy dla Was na dzisiaj. Już niedługo pojawi się kolejna odsłona cyklu a wraz z nią zestawienie najnowszych fanowskich rozszerzeń. Zapraszamy do komentowania zestawienia i dyskusji w komentarzach, a po więcej modyfikacji sięgnijcie do poprzedniego artykułu, który poświęcony był modyfikacjom do takich tytułów jak m.in Fallout 4, Vampire: The Masquerade - Bloodlines, Skyrim. Zajrzyjcie koniecznie.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!