Gamescom 2016: Co ciekawego pokazało studio Daedalic

Katarzyna Dąbkowska
2016/08/25 10:23

Niemiecka firma zaprezentowała kilka projektów. Wybraliśmy te ciekawsze.

Podczas tegorocznych targów Gamescom mogliśmy zobaczyć kilka projektów od studia Daedelic. Wybraliśmy dla Was najciekawsze.

AER

AER to gra przygodowa, która opiera się na eksploracji. Już na pierwszy rzut oka widać tutaj nawiązania do niezwykle popularnego Journey. Z tą różnicą, że tutaj wcielamy się w Auk. Pielgrzymuje ona przez cały świat odkrywając nowe terytoria, a raczej podniebne wyspy. Jak dostaje się na kolejne? To niezwykle proste - ma niezwykły dar. Auk może poruszać się pomiędzy terytoriami na skrzydłach. Może zamieniać się bowiem w ptaka. Jej celem jest odnalezienie wspomnień z przeszłości. Po drodze spotka wiele ludzi, którzy zmieniają kształty, podobnie jak ona. Zmierzy się także z wieloma potworami.

AER pojawi się na PC, Maku, Linuksie, PlayStation 4 i Xboksie One jeszcze w 2016 roku.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Shadow Tactics: Blades of the Shogun to strategiczna gra taktyczna, w której gracz dowodzi pięcioosobową drużyną. Fabuła przenosi gracza do 1615 roku, kiedy to pojawia się nowy Szogun. Ma on zamiar zaprowadzić pokój w Japonii. Musi jednak wyeliminować swoich największych wrogów. Nie może jednak działać oficjalnie. Wynajmuje się grupę pięciu asasynów, którzy wykonają za niego brudną robotę. To właśnie tą ekipą pokieruje gracz. Na liście znajdzie się Traper, Gejsza, Ninja, Samurai oraz Snajper.

Shadow Tactics: Blades of the Shogun pojawi się na PC, Maku, Linuksie, PlayStation 4 oraz Xboksie One jeszcze w tym roku.

Silence

Silence przypomina nieco historię rodem z Narni, ale bez szafy. Dwójka rodzeństwa - szesnastoletni Noah i jego młodsza siostra Renie - żyją w świecie całkowicie ogarniętym wojną. Bardzo chcą się z tego świata uwolnić. Pewnego dnia odkrywają drzwi do innego portalu, który przenosi ich do świata zawieszonego gdzieś pomiędzy śmiercią i życiem. Nazywa się on Silence. Niestety, jest on w niebezpieczeństwie. Ciągle atakują go potwory. Jedynym ratunkiem dla Silence jest wspomniana dwójka. W ich podróży pomoże magiczna... gąsienica.

Silence pojawi się na PC, Maku, Linuksie, PlayStation 4 i Xboksie One jeszcze w tym roku.

GramTV przedstawia:

The Long Journey Home

The Long Journey Home opowiada historię pewnego statku kosmicznego. Jest on niezwykły, ponieważ jako pierwszy na świecie został wyposażony w specjalny mechanizm pozwalający na przekroczenie prędkości światła. Eksperymentalny skok kończy się jednak niepowodzeniem, a statek ląduje gdzieś daleko w przestrzeni kosmicznej. W grze wcielamy się w kapitana statku, którego zadaniem jest powrót na Ziemię. Gracz ma do wykonania określone zadania. Podróżuje przy tym w przestrzeni kosmicznej i natrafia na kolejne misje. Może je wykonywać w dowolnej kolejności.

The Long Journey Home zmierza na PC, PlayStation 4 i Xboksy One.

State of Mind

State of Mind to futurystyczna przygodówka. Fabuła gry przenosi użytkownika do Berlina. Akcja rozgrywa się w 2048 roku. W grze odnajdziemy wiele znanych nam ze współczesnego świata punktów w Berlinie, jednak podczas pokazu potwierdzono, że świat w grze będzie jednak przypominał bardziej futurystyczną wizję, więc gracze mogą nie rozpoznać lokacji. Świat nękają ciągłe wojny, więc ludzie zaczynają z niego uciekać i lokować swoją świadomość z wirtualnym Mieście 5. Tak samo chciał zrobić Richard Nolan z rodziną, jednak w jego przypadku proces nie został wykonany prawidłowo, w związku z czym przeniosła się jedynie część jego świadomości. Musi zatem znaleźć sposób, jak dołączyć w całości do rodziny.

State of Mind pojawi się na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w przyszłym roku.

Bounty Train

Bounty Train to gra strategiczno-ekonomiczna,w której wcielamy się w zarządcę kolei. Musimy przy tym dbać o to, jak wyglądają nasze maszyny, zakupywać nowe sprzęty i zatrudniać personel. Akcja przenosi nas do Ameryki w latach 60. XIX wieku. Na początek będziemy mogli zakupić lokomotywę parową. Później doczepimy do niej wagony, kiedy pociąg będzie już gotowy, zatrudnimy pracowników i zaprosimy pasażerów na przejażdżkę. Następnie kontrolujemy lokomotywę podczas jazdy.

Bounty Train pojawi się na PC już niedługo.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!