Actina - dobre i polskie komputery

Adam Turek
2014/08/25 10:30
0
0

Już ponad dekadę działa polska firma Actina, producent komputerów PC oraz serwerów. W portfolio ma także komputery tworzone z myślą o graczach.

Actina - dobre i polskie komputery

Rosyjskie embargo na polskie jabłka spotkało się z odzewem w postaci akcji #jedzjabłka skutkującej wzmożoną konsumpcją polskich owoców i cydru. Niektórzy rodacy od kilku miesięcy większą uwagę przywiązują także do pochodzenia firm, do których należą konkretne napoje wyskokowe. Dlaczego nie mielibyśmy wspierać również polskich firm technologicznych?

Marka Actina zadebiutowała na polskim rynku już w 2001 roku. Właśnie wtedy sprzedano pierwsze komputery sygnowane tą nazwą, ale z czasem Actina poszerzyła swoje portfolio również o profesjonalne serwery. Rokrocznie marka stara się dostarczać swoim klientom nowe produkty w różnych segmentach sprzętowych. Wszystko by zadowolić każdego klienta.

Actina dostarcza swoje komputery zarówno dużym publicznym spółkom, jak i mniejszym biurom, a także sprzęty dla indywidualnych klientów, w tym najbardziej wymagających graczy. Każdy nowy model jest najpierw dokładnie badany pod kątem wydajności, ze specjalnym uwzględnieniem środowiska, w jakim pracować będzie komputer: sprzęt gamingowy musi cechować wysoka wydajność kart graficznych, a sprzęty biurowe muszą radzić sobie z multitaskingiem.

Od początku działalności, Actina stara się potwierdzać osiągi swoich komputerów poprzez odpowiednie branżowe certyfikaty. O systemie Windows Vista większość z nas wolałaby pewnie zapomnieć, ale warto może odnotować, że pierwszy certyfikat zgodności z tym systemem w Polsce zdobył właśnie komputer Actina z serii Sierra. W następnych latach modele z tej serii zdobywały także certyfikaty dla Suse Linux Enterprise Desktop, a także certyfikat zgodności z systemem Windows 7. Ten ostatni otrzymała także linia Costa. Actina może pochwalić się także spełnianiem ogólnoświatowych norm zarządzania: ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001 oraz ISO 28000. Potwierdzeniem wysokiej jakości pracy sprzętów Actina może być także współpraca marki z firmą Intel®, która zaopatruje komputery w najnowsze procesory.

GramTV przedstawia:

Wspomniana linia komputerów Actina Sierra to urządzenia przeznaczone przede wszystkim do użytku biurowego. Te modele trafiają do firm i instytucji w masowych ilościach zazwyczaj po publicznych przetargach. I tak na przykład urządzenia marki Actina trafiły w liczbie 40000 do Ministerstwa Edukacji Narodowej (a także do ZUS, PZU, Ministerstwa Sprawiedliwości, itd.). Komputery z linii Sierra często wyposażane są w wizualny system diagnostyczny, który ułatwia znalezienie i naprawienie usterki w danym sprzęcie. Tak żeby ludzie z działu IT mogli więcej czasu spędzać spokojnie w swoich pieczarach. By zapobiec wykradaniu ważnych danych, komputery mogą być również wyposażone w dyski (HDD i SSD) wspierające szyfrowanie danych.

Actina w swojej ofercie ma także autorskie oprogramowanie wspierające zarządzeniem komputerami. Actina Diagnostic Suite umożliwia zdalną i lokalną diagnostykę sprzętu. Ważne, że oprogramowanie nie obciąża maszyny podczas pracy. Ponownie, spece od IT nie będą musieli biegać z piętra na piętro, by zmienić coś w BIOS-ie albo sprawdzić, że 40 otwartych zakładek w przeglądarce może trochę spowolnić pracę komputera. Drugim narzędziem jest Actina Data Manager, czyli oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą informatyczną (służące np. do inwentaryzacji oprogramowania, nadzorowanie otwieranych stron WWW, itp.).

W zróżnicowanym portfolio komputerów Actina znalazły się zarówno miniaturowe sprzęty do łatwego przenoszenia, które mogą posłużyć np. za centrum multimedialne: Actina mini, mini Pro, mini K3; komputery do firm: Actina Prime; przeznaczone na rynek zamówień publicznych: Actina Sierra 500x; czy też komputery zbudowany z myślą o najbardziej hardkorowych graczach, czyli sprzęty z serii GameOn. Te ostatnie wyposażone są w najmocniejsze komponenty, m.in. procesory Intel® Core™ czwartej generacji, które pozwolą graczom na jednoczesne granie i strumieniowanie obrazu. Komputery z serii GameOn wykorzystywano również na turniejach, np. w DOTA 2.

Najnowsze modele komputerów Actina z serii GameOn to Phantom (4499 zł) oraz Monolith (5399 zł). Szybkie procesory i duża ilość pamięci RAM pozwala komputerom na swobodne działanie podczas grania i jednoczesnego strumieniowania obrazu z rozgrywki. Oba komputery cechuje wyjątkowo korzystny współczynnik jakości do ceny.

Komentarze
0



Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!