Premiera Warhammer 40.000 Space Marine w warszawskim Multikinie

Michał Nowicki
2011/09/15 18:00
13
0

Z okazji premiery długo wyczekiwanej przez fanów uniwersum Warhammera 40.000 gry Space Marine, CD Projekt RED zorganizował kilka dni temu w warszawskim Multikinie specjalny event, mający przybliżyć chętnym nie tylko samą grę, ale również jej świat, czy figurkowe gry bitewne, które zapoczątkowały lata temu „czterdziestkowe” szaleństwo. Oprócz tego, można było wygrać wierną kopię warhammerowego miecza łańcuchowego, czy też obejrzeć na wielkim ekranie finałową walkę oraz film Ultramarines.

Z okazji premiery długo wyczekiwanej przez fanów uniwersum Warhammera 40.000 gry Space Marine, CD Projekt RED zorganizował kilka dni temu w warszawskim Multikinie specjalny event, mający przybliżyć chętnym nie tylko samą grę, ale również jej świat, czy figurkowe gry bitewne, które zapoczątkowały lata temu „czterdziestkowe” szaleństwo. Oprócz tego, można było wygrać wierną kopię warhammerowego miecza łańcuchowego, czy też obejrzeć na wielkim ekranie finałową walkę oraz film Ultramarines.Premiera Warhammer 40.000 Space Marine w warszawskim Multikinie

Start imprezy zaplanowano na godzinę 20.00 i wtedy też zaczęli do głównego hallu kina napływać pierwsi fani i dziennikarze. Na początku główną atrakcją były przede wszystkim od razu rzucające się w oczy, dwa wielkie stoły, na których przeprowadzana pokazową bitwę w oparciu o figurkowy system bitewny Warhammer 40.000 firmy Games Workshop. Było to o tyle ciekawe, że nie mieliśmy tu do czynienia ze standardowymi bitwami; specjalnie na potrzeby imprezy znacznie powiększono maksymalnie składy każdej z armii, tak by prezentacja miała iście epicki charakter.

Goście mogli tutaj zobaczyć zarówno Space Marines, jak i hordy Tyranidów, wojska Chaosu, czy nawet Mrocznych Eldarów. Na stołach pojawiła się cała masa pojazdów, wśród których nie zabrakło zarówno transporterów, czołgów wsparcia, jak i maszyn latających. Dołóżmy do tego profesjonalne makiety i otrzymamy obraz epickiej batalii, zaprezentowanej w profesjonalny i robiący ogromne wrażenie sposób. Warto też wspomnieć, że nie zabrakło mniejszych dioram, na których również, w nieco bardziej kameralnej atmosferze, można było poznać podstawowe zasady rządzące bitewnym światem czterdziestego tysiąclecia.

Oprócz gier bitewnych, chętni mieli też możliwość nie tylko obejrzeć, ale również zagrać w grę karcianą Space Hulk: Anioł Śmierci. Jest to wśród karcianek gra bardzo nietypowa, bo zamiast konkurować ze sobą, gracze wcielający się w Marines z Zakonu Krwawych Aniołów muszą współpracować, by poznać wszystkie tajemnice starożytnego wraku statku kosmicznego i jednocześnie dać skuteczny odpór zaludniającym go Genokradom. Gra cieszyła się sporą popularnością, przez cały czas przy stoiskach z nią widać było grających lub po prostu poznających z pozycji obserwatora zasady.

Oprócz tego, w głównym hallu rozstawiono kilka stanowisk z konsolami Xbox 360, na których chętni mogli pobawić się w Warhammer 40.000: Space Marine w trybie dla pojedynczego gracza, czy też zapoznać z nowymi monitorami i telewizorami firmy LG, pozwalającymi na zabawę w 3D bez jakichkolwiek zbędnych akcesoriów.

Największa atrakcją – co widać było po niemalejącej niemalże do końca imprezy kolejce – było kilkanaście stanowisk z grą Warhammer 40.000: Space Marine, rozstawionych w specjalnej salce i pozwalających na zabawę w sieci. Dodatkowo, osoby, które zwyciężyły w danej rundzie, otrzymywały od organizatorów pakiet okolicznościowych upominków. Mimo, iż gra sieciowa przyciągała każdego, większość graczy traktowała ją, jako swoisty trening przed największym wyzwaniem.

GramTV przedstawia:

Była nim finałowa walka, do której stanęli wylosowani gracze, a której przebieg mogliśmy podziwiać na kinowym ekranie. Walka była zacięta, bo i główna nagroda kusiała zapewne – i do dziś kusi – niejednego zapalonego fana uniwersum Warhammera 40.000. Nagrodą była bowiem wierna i wykonana w skali 1:1 replika potężnego miecza łańcuchowego, jednej z najstraszliwszych broni, jakie na swym uzbrojeniu mają Space Marines.

Po niemalże kończącym całość imprezy losowaniu i rozdaniu nagród wśród uczestników, przyszła chwila na „wisienkę na torcie”, czyli projekcję na wielkim, kinowym ekranie stworzonego przez fanów uniwersum, animowanego filmu Ultramarines. Myślę, że to jedna z nielicznych takich okazji, kiedy można było zobaczyć tę produkcję właśnie w kinie, na wielkim, wypełniającym cała przestrzeń ekranie.

Choć – jak to zazwyczaj bywa – nie wszystko było zorganizowane perfekcyjnie, muszę powiedzieć, że cieszą mnie takie inicjatywy wydawców, którzy przy okazji promocji własnych produktów, przybliżają graczom nie tylko samą grę, ale również całe jej uniwersum. Dzięki temu, wielu fanów mogło zobaczyć (jako zapewne bardzo nieliczni na świecie) film Ultramarines na kinowym ekranie, zapoznać się z zasadami w bitewnej „czterdziestce”, czy też posmakować najnowszej karcianki umieszczonej w tym uniwersum. A przy okazji wygrać cenne nagrody. Więcej takich imprez poproszę.

Premiera Warhammer 40.000 Space Marine w warszawskim Multikinie - galeria

Premiera Warhammer 40.000 Space Marine w warszawskim Multikinie - galeria, Premiera Warhammer 40.000 Space Marine w warszawskim Multikinie

Komentarze
13
Usunięty
Usunięty
16/09/2011 10:34

Tylko się nie zniechęcaj, bo na tym forum bywamy złośliwi dla czystej przekory ;)Na pokazie nie udało się zjeść Dark Eldarów i Chaosu - lewa flanka mi się posypała i wyszedł tylko remis :P

Usunięty
Usunięty
16/09/2011 09:46

Ostafka polecam ci stronę http://www.wh40k.pl/ wszystko tam można znaleźćponiżej link działu z zasadami dla początkujących pozdro http://www.wh40k.pl/index.php?name=Forums&file=viewforum&f=41Co do nieletnich no cóż jeśli rodzice pozwalają sowim pociechom grać w gry 18+ to nie wiem po co komu te PEGI.

Usunięty
Usunięty
16/09/2011 09:15
Dnia 16.09.2011 o 06:40, somi88 napisał:

Nie wiem czy widzieliście film z tego eventu ale na nim zdziwiła mnie wypowiedź jednego z tych orkowych smarków (na oko 12 lat) na pytanie czemu gra w SM odpowiedział że "PEGI nie ma mocy prawnej w naszym kraju" Brawo dla organizatorów imprezy jak tak dalej pójdzie to dzieciaki będą wpuszczać do nocnych klubów i na seansy dla dorosłych. Szanowni organizatorzy proszę przyjmiecie do wiadomości że gry video to nie tylko gry dla dzieci

Witam, wszyscy uczestnicy ipmrezy, którzy nie mieli ukończonych 18 lat grali w grę za zgodą swoich rodziców lub przebywali na imprezie ze swoimi dorosłymi opiekunami.

Usunięty
Usunięty
16/09/2011 07:15

moze mi ktos podac jakies zrodla z ktorych moglbym sie dowiedziec czegos o zasadach tej figurkowej rozgrywki? chodzi mi o absolutnie podstawowe rzeczy jako ze nigdy nie mialem z tym do czynienia- z gory dziekuje

Usunięty
Usunięty
16/09/2011 06:40

Nie wiem czy widzieliście film z tego eventu ale na nim zdziwiła mnie wypowiedź jednego z tych orkowych smarków (na oko 12 lat) na pytanie czemu gra w SM odpowiedział że "PEGI nie ma mocy prawnej w naszym kraju"Brawo dla organizatorów imprezy jak tak dalej pójdzie to dzieciaki będą wpuszczać do nocnych klubów i na seansy dla dorosłych.Szanowni organizatorzy proszę przyjmiecie do wiadomości że gry video to nie tylko gry dla dzieci

Usunięty
Usunięty
16/09/2011 00:48
Dnia 15.09.2011 o 19:03, HumanGhost napisał:

Kolegę dopiero co rozmrozili? http://www.gram.pl/news_8A7eJOe0_Piec_zaproszen_na_event_Warhammer_40_000_Space_Marine_w_Warszawie.html

Oj no... bo pomyślałem, że wejście free. Dzięki za sprostowanie.

Usunięty
Usunięty
15/09/2011 21:34

Czyżby MS zrobił wyprzedaż starego modelu Xbox''a?:)Ciekawe że te x''y są skierowane plecami niemal idealnie do siebie, chyba organizatorzy chcieli zjarac jak najwieksza ich ilosc zeby podbic statyski sprzedazy:PImpreza wygląda na ciekawą, szkoda że takie eventy nie są organizowane w krakowie, wtedy bym pewnie się wybrał.

Usunięty
Usunięty
15/09/2011 20:31

No wszystko fajnie, ale grę wydaje CD Projekt, a nie CD Projekt RED.

TobiAlex
Gramowicz
15/09/2011 20:27

Axel_Yellow problem w tym, że większość z nich może mieć nawet 26 lat.

Usunięty
Usunięty
15/09/2011 19:38

Hłe hłe grają na takich Flatronach jak mój ;)

Usunięty
Usunięty
15/09/2011 19:13

gra z PEGI 18+, a średnia wieku może z 16 lat na zdjęciach :P

Usunięty
Usunięty
15/09/2011 19:03
Dnia 15.09.2011 o 18:52, Snake08 napisał:

Czemu piszecie o tym dopiero po fakcie!? FAK SZIT!

Kolegę dopiero co rozmrozili? http://www.gram.pl/news_8A7eJOe0_Piec_zaproszen_na_event_Warhammer_40_000_Space_Marine_w_Warszawie.html

Usunięty
Usunięty
15/09/2011 18:52

Czemu piszecie o tym dopiero po fakcie!? FAK SZIT!