News

Warhammer 40,000 zmierza na Wasze ekrany telewizyjne!

Maria Wawrzyniak, 18.07.2019 09:35 0

Oficjalnie potwierdzono, że gry z popularnego cyklu Warhammer 40,000 pojawią się w formie serialu aktorskiego.

Fani serii mówili o tym od dawna i w końcu się doczekali – Games Workshop rozpoczęło współpracę z Big Light Productions w celu stworzenia serialu aktorskiego związanego bezpośrednio z popularnym cyklem gier Warhammer 40,000. Serial będzie funkcjonować pod nazwą Eisenhorn i skupi się na postaci Gregora Eisenhorna, znanego Inkwizytora Ordo Xenos, działającego w trzecim oraz czwartym wieku M41.Dostaniemy więc historię Gregora oraz współpracujących z nim innych Inkwizytorów, którzy wyruszają na polowanie na obcych, heretyków oraz demony, próbując zapobiec spiskowi przeciwko Imperium oraz ocalałej ludzkości w całej galaktyce. Eisenhorn będzie mieć ze sobą między innymi Tech Priesta, znawcę technologii wtajemniczonego w duchy maszyny i widzącego znacznie więcej, niż zwykły inżynier. Spotkamy również parę kultystów śmierci, łowców oraz Deamonhosta, a także członka Adeptus Arbites, czyli galaktycznej policji Imperium.

Pisarz i ojciec serii, Dan Abnett, wypowiedział się na temat głównej postaci:

Gregor Eisenhorn jest bezwzględną siłą w mrocznej przyszłości uniwersum Warhammera. Zabójca demonów, czyściciel heretyków, niezastąpiony, potężny i oddany wszystkiemu, co robi – to jest właśnie ta postać. Jednak, kiedy zacząłem go pisać, dotarło do mnie również to, z jak bardzo skomplikowanym charakterem mam tak naprawdę do czynienia – to nie jest prosty bohater. Jego walka zaprowadza go do bardzo ciemnych, ponurych miejsc, gdzie zaczyna wątpić w swoje obowiązki, w zrozumienie Imperium oraz w swoją własną tożsamość. Z Einsenhornem przygoda nie jest zwykłą przygodą – to podróż, której się podejmuje, aby odkryć własne granice, swoje prawdziwe “ja” i znaczenie bycia lojalnym.

Nie mamy wprawdzie potwierdzenia, czy produkcja będzie bezpośrednio związana z książkami Abnetta, jednak wiemy, że będzie to mieszanka science fiction, fantasy oraz gatunku kryminalnego. Jest naprawdę dużo możliwości.


najnowsze