10 gier na licencji Marvela, które powinny powstać

Mateusz Mucharzewski
2021/11/25 09:00

Gry na licencjach nie kojarzą się już tylko z paździerzem. Ciekawych tytułów jest coraz więcej. Który bohater powinien więc otrzymać coś swojego?

10 gier na licencji Marvela, które powinny powstać

Może gdyby ostatnim wspomnieniem związanym z grami na licencji komiksów Marvela był Avengers od Crystal Dynamic, ten tekst nie miałby aż tyle sensu. Skoro jednak jesteśmy świeżo po świetnym Guardians of the Galaxy, optyka jest zupełnie inna. Najważniejsze jednak, że kolejnych tytułów na licencji znanego producenta komiksów jest coraz więcej. Co chwilę słyszymy o nowych zapowiedziach czy plotkach na temat kolejnych produkcji. Widać więc, że będzie tego coraz więcej. Marvel ewidentnie ma ambicje, aby zarobić na grach. Kolejne współprace ze znanymi deweloperami tylko to potwierdzają.

W tym tekście puszczamy więc wodze fantazji i zastanawiamy się jacy bohaterowie powinni otrzymać swoją grę. Nie patrzymy szeroko na Disneya, bo tam opcji jest więcej. Wiemy, że powstaje kilka produkcji w świecie Gwiezdnych Wojen, a Indiana Jones otrzyma swoją cyfrową wersję od MachineGames. Skupmy się jednak tylko na Marvelu. Są Avengersi, Spider-Man, Guardians of the Galaxy, a Firaxis przygotowuje Midnight Sun. Co jeszcze mogłoby powstać? Koniecznie podzielnie się swoimi przemyśleniami i marzeniami w komentarzach.

Mortal Kombat x Marvel

Nie ma chyba innej tak oczywistej opcji na grę na licencji Marvela jak właśnie bijatyka z bohaterami z uniwersum – pozytywnymi i negatywnymi. Nie bez powodu w nagłówku pojawiło się odwołanie do Mortal Kombat. Studio NetherRealms znane jest przecież między innymi z Injustice, w którym walczą ze sobą postacie z konkurencyjnego uniwersum DC Comics. Koncepcja jest więc sprawdzona i nie ma powodów sądzić, że to się może nie udać. Potrzeba tylko studia, które ma doświadczenie w bijatykach i chciałoby stworzyć taki tytuł. Wielu kandydatów nie ma, ale jeśli ktoś się znajdzie, ma w kieszeni projekt z wielkim potencjałem. Biznes growy lubi koncepcję game as a service, a ta tutaj dobrze by się sprawdziła, bo nowych bohaterów można dodawać przez długi czas.

Mortal Kombat x Marvel, 10 gier na licencji Marvela, które powinny powstać

A może Marvel Smash?

Jeśli mówimy o bijatyce, nie możemy brać pod uwagi tylko gry dla dorosłego gracza w stylu Injustice. Bohaterowie Marvela są również popularni wśród młodszych osób, które pewnie też chciałyby mieć coś dla siebie. Dla nich rozwiązaniem byłaby gra w stylu Super Smash Bros. Pozostają więc liczni bohaterowie i kilku złoczyńców, ale zamiast krwi oraz łamania kości mamy kolorową i bajkową oprawę oraz znacznie luźniejszy klimat. Hardcorowi gracze pewnie nie byliby zachwyceni takim projektem. Umówmy się jednak, nic nie stoi na przeszkodzie, aby istniały dwie takie bijatyki. Wystarczy, że znajdą się dwa studia z różnymi kompetencjami, którym Marvel mógłby zaufać. Myślę, że minimum jeden z tym pomysłów jest tak oczywisty, że prędzej czy później coś będzie musiało powstać.

A może Marvel Smash?, 10 gier na licencji Marvela, które powinny powstać

Iron Man, czyli taka gra już była

Jeden z najważniejszych bohaterów Marvela dostał przed laty swoje gry. Produkcje wydawane przez Sege towarzyszyły jednak filmom, a więc nie bez powodu nikt już o nich nie pamięta (albo chce zapomnieć). Nie może być więc tak, że tak istotna postać ciągle nie otrzymała swojej produkcji na wysokim poziomie. Jest to tym dziwniejsze, że coś bardzo podobnego już istnieje. Mam na myśli Anthem. Do klimatu Iron Man bardzo daleko, ale dwa ważne elementy są wspólne – poruszanie się oraz walka. W produkcji BioWare wszystko kręci się wokół maszyn przypominających zbroję Starka. Widać więc, że taką mechanikę nie tylko da się zrobić, ale i może ona działać na wysokim poziomie. Do tego trzeba jeszcze dodać duże miasto i zapełnić je misjami. Myślę, że jest to do zrobienia. Skoro Spider-Man mógł się udać, Iron Man również powinien.

GramTV przedstawia:

Iron Man, czyli taka gra już była, 10 gier na licencji Marvela, które powinny powstać

Czas na powrót Punishera

Punisher to jeden z nielicznych bohaterów Marvela, który nie tylko ma na koncie swoją grę, ale i jest ona całkiem niezła. Ekipa Volition przygotowała niezły tytuł ze sporą dawką brutalności. Jakby nie patrzeć, świat gier wideo lubi takie tytuły. Jest tutaj miejsce na dużo akcji, mroczny, gęsty klimat i miasto, które za sprawą głównego bohatera spłynie krwią. Plusem Punishera jest też to, że bohater ten w większości skupia się na walce. W przypadku gry wideo to ważna cecha, bo daje duże pole do tworzenia ciekawych i wciągających misji. Pytanie tylko czy znajdzie się ktoś, kto sięgnie po obecnie jednak drugorzędnego bohatera. Punisher jest znany i popularny, ale brakowało go w filmowym MCU. Potencjał jest jednak spory.

Czas na powrót Punishera, 10 gier na licencji Marvela, które powinny powstać

Superbohaterowie w świecie MMO

Pamiętacie DC Universe Online? MMO z takimi postaciami jak Batman, Superman czy Joker. Komiksowe uniwersum to zresztą dobry materiał na sieciową produkcję. Czy taki projekt miałby sens w przypadku Marvela? Bez wątpienia. Inna sprawa, że taki tytuł faktycznie może powstawać. O jego istnieniu wspominał Nick Baker, współautor podcastu XboxEra. Według jego informacji powstaje coś takiego, ale wbrew nazwie audycji, nie będzie to związane z konsolą Microsoftu. Marvelowy odpowiednik DC Universe Online miałby być tworzony przez Sony, co oznacza wyłączność dla PlayStation 5. Możliwe więc, że jest to jedyna opisana w tym tekście koncepcja, która doczeka się realizacji. Pamiętajmy w końcu, że ekipa podcastu XboxEra prezentowała wiele plotek i jak na razie ma całkiem wysoką skuteczność.

Superbohaterowie w świecie MMO, 10 gier na licencji Marvela, które powinny powstać

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!