Znany producent sprzętu gamingowego znika z rynku

Krzysztof Żołyński
2024/04/22 18:00
0
0

Znany producent sprzętu dla graczy, firma Roccat znika z rynku. Decyzję o wygaszeniu marki ogłosił jej właściciel - Turtle Beach.

Niecałe pięć lat temu firma Turtle Beach nabyła producenta urządzeń peryferyjnych Roccat. Stało się to w ramach transakcji wartej 17 mln dolarów. Od tego czasu obie firmy egzystowały oddzielnie, wypuszczając własne linie produktów. Teraz nastąpi duża zmiana.

Znany producent sprzętu gamingowego znika z rynku

Turtle Beach zdecydowało, że nadszedł czas, aby wycofać markę Roccat i przekształcić produkowane przez nią produkty w szerszą rodzinę sprzętów sprzedawanych pod szyldem Turtle Beach. Potwierdzenie znalazło się na stronie internetowej Turtle Beach.

Roccat znika z rynku urządzeń dla graczy

Chcemy zapewnić wyższy poziom integracji naszej rodziny produktów na konsole, komputery PC i dla fanów symulatorów. Czuliśmy, że najlepiej będzie poświęcić czas i zasoby, skupiając się na jednej marce i tworząc gamę produktów, które są najważniejsze dla graczy. W czasie wycofywania marki ROCCAT wiele z jej kultowych linii produktów, takich jak Vulcan, Kone, Burst i Sense, przejdzie pod markę Turtle Beach.

GramTV przedstawia:

Dowiadujemy się również, że kanały społecznościowe firmy Roccat zostaną przemianowane na Turtle Beach PC oraz że oprogramowanie Swarm będzie w dalszym ciągu działać, a już niedługo otrzyma nową wersję znaną jako Swarm II, obsługującą całą gamę dostępnych produktów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!