Żegnaj Calibri. Witaj Aptos. Nowa domyślna czcionka dla pakietu Microsoft Office

Krzysztof Żołyński
2023/07/16 13:55
0
0

Poprzednia zmiana domyślnej czcionki pakietu Microsoft Office miała miejsce 15 lat temu.

Długo używana czcionka Calibri jest wymieniana na nową czcionkę o nazwie Aptos, która została wybrana na podstawie wieloletnich opinii użytkowników. Microsoft poinformował, że jego „15-letnia współpraca z Calibri dobiegła naturalnego końca”.

Żegnaj Calibri. Witaj Aptos. Nowa domyślna czcionka dla pakietu Microsoft Office

Aptos – nowa czcionka domyślna pakietu Microsoft Office

Czcionka zastąpiła Times New Roman w pakiecie Microsoft Office w 2007 roku, ale zmierzch jej panowania rozpoczął się w 2021 roku, kiedy firma z Redmond zamówiła pięć oryginalnych, niestandardowych czcionek w celu zastąpienia Calibri, prosząc użytkowników o wybranie ulubionej domyślnej opcji.

Aptos – nowa czcionka domyślna pakietu Microsoft Office, Żegnaj Calibri. Witaj Aptos. Nowa domyślna czcionka dla pakietu Microsoft Office

GramTV przedstawia:

Nowy krój pisma jest inspirowany szwajcarską typografią z połowy XX wieku i początkowo nosił nazwę Bierstadt, żeby później stać się Aptos. Czcionka ma proste formy literowe i jest łatwa do odczytania. Jest wykonana z różnych kształtów geometrycznych i określana jako odważna, dobrze zdefiniowana, dyrektywna i ograniczona. Subtelne zaokrąglone kwadraty wewnątrz konturów liter zapewniają lepszą czytelność, zwłaszcza w przypadku małych rozmiarów.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!