Zaskakujący złoczyńca w The Flash. Fani nie będą zadowoleni

Radosław Krajewski
2021/08/07 12:00

Nowe plotki sugerują, z jakim przeciwnikiem zmierzy się Flash w swoim solowym filmie. Twórcy mogą postawić na bezpieczne rozwiązanie.

Z planu najnowszego filmu DC Comics nadciągają kolejne wieści. Dopiero co mieliśmy okazję zobaczyć Batmana Bena Afflecka w nowym stroju oraz nagranie jednej ze scen akcji, gdzie Mroczny Rycerz swoim bat-motocyklem taranuje stojące mu na drodze samochody, a właśnie dowiedzieliśmy się, z kim główny bohater będzie musiał się zmierzyć. Wygląda na to, że The Flash przyniesie nam niespodziewany powrót do najgorszych rozwiązań kina superbohaterskiego, ponieważ Barry Allen zmierzy się z innym sprinterem.Zaskakujący złoczyńca w The Flash. Fani nie będą zadowoleniTwórcy wielu superbohaterskich filmów szli na łatwiznę i główny bohater musiał mierzyć się z przeciwnikiem o podobnych mocach i umiejętnościach. Tak było w pierwszym Iron Manie, Czarnej Panterze, czy Człowieku ze stali. Marvel powoli zaczął od tego odchodzić i wydawało się, że ten trend wreszcie przeminął. Niestety wiele wskazuje na to, że The Flash będzie go kontynuował i według najnowszych informacji główny bohater zmierzy się z mroczną wersją samego siebie.

Zgodnie z komiksem Flashpoint, z którego czerpie film, w kinowej produkcji Barry Allen również ma stworzyć mroczną linię czasową, z której będzie pochodzić jego zła wersja. Tym samym Flash będzie pojedynkował się z Dark Flashem. Konwencja nie jest niczym nowym ani oryginalnym nawet w przypadku tej serii, gdyż w serialu Flash dla CW Allen miał już okazję walczyć z kilkoma alternatywnymi wersjami swojej osoby. Byłoby więc to rozczarowujące dla wszystkich, jeżeli Dark Flash byłby jedynym antagonistą w filmie. Warto jednak pamiętać, że są to jedynie niepotwierdzone plotki, więc niewykluczone, że twórcy mają zupełnie inne zagrożenie w zanadrzu dla głównego bohatera.

GramTV przedstawia:

Reżyserem filmu jest Andy Muschietti, twórca horrorów Mama oraz dwóch części To. Za scenariusz odpowiada Christina Hodson, która ma w swoim dorobku prace nad Bumblebee i Ptakami nocy. W obsadzie znaleźli się: Ezra Miller, Ben Affleck, Michael Keaton, Kiersey Clemons, Maribel Verdu, Ron Livingston oraz Sasha Calle. The Flash zadebiutuje w kinach 4 listopada 2022 roku.

Komentarze
1
Ray
Gramowicz
07/08/2021 19:18

Eh, to zależy którą wersję "anty" Flasha wybiorą bo kojarzę kilka, a jest pewnie kilkanaście. Z bardziej notorycznych kojarzę wspomnianego Dark Flash, ale oprócz tego są jeszcze Reverse Flash i Profesora Zoom - jedynie ostatni zazwyczaj jest napisany dobrze i ciekawie. Wydaje mi się że był jeszcze Black Flash.