Gord to słowiański city-builder od twórcy Wiedźmina 3. Mamy pierwsze konkrety

LM
2021/04/14 09:15
3
0

Mroczna mitologia słowiańska w połączeniu z bezlitosnymi mechanikami survivalu – oto Gord od polskiego Covenant.

Wygląda na to, że już niebawem rynek wydawniczy zdominują produkcje symulujące kolonizację i budowę miast. Mamy dopiero kwiecień a oglądaliśmy już kilka świetnie zapowiadających się city-builderów, a przed nam kolejny z nich. Gord to debiutancka produkcja studia Covenant, na czele którego stanął Stan Just, deweloper angażujący się wcześniej w rozwój gier studiów 11bit czy CD Projekt RED. Rodzime naleciałości widać jak na dłoni – Gord wygląda jak połączenie słowiańskich klimatów z Wiedźmina z mechanikami walki o przetrwanie rodem z Frostpunk, ale w dużo mroczniejszej otoczce. Rzućcie okiem na załączony do wiadomości zwiastun.

Gord to słowiański city-builder od twórcy Wiedźmina 3. Mamy pierwsze konkrety

Podczas zabawy otoczymy opieką członków Plemienia Wschodzącego Słońca, które musimy wprowadzić na zakazane ziemie. Tym samym wykonamy szereg niebezpiecznych misji, które zapewnią dobrobyt przyszłej osadzie i przy okazji ukształtują charakter naszych podopiecznych. Oczywiście spory ciężar położono tu na rozbudowę osady i walkę o przetrwanie w niesprzyjających warunkach, ale Covenant dorzuciło do tego system Poczytalności i Brzemienia. Ten zmusi nas do kontrolowania równowagi psychicznej naszych osadników, którą mogą zachwiać rozmaite losowe czynniki.

GramTV przedstawia:

Gord ukaże się w 2022 roku na PC Steam. Na tę chwilę ogłoszono jedynie wydanie na pecetach, ale jeśli zajrzymy na profil LinkedIn szefa studia, to widnieje tam informacja o grze premium na PC i konsole nowej generacji.

Komentarze
3
Norgon
Gramowicz
14/04/2021 14:47
MisioKGB napisał:

Czy tylko mi logo przypomina ten RTS Frostpunk?

Nie tylko logo, chyba cała rozgrywka będzie przypominała FPunka, czemu nie korzystać z dobrych rozwiązań

MisioKGB
Gramowicz
14/04/2021 11:18

Czy tylko mi logo przypomina ten RTS Frostpunk?

wolff01
Gramowicz
14/04/2021 11:08

Strasznie przypomina Tainted Grail Conquest, mimo że "mity" inne.
Trwa Wczytywanie