Zabójcza broń 5 powstaje. Mel Gibson potwierdził, że wyreżyseruje nowy film

Krzysztof Żołyński
2024/06/19 21:00
0
0

Plotki o kontynuacji filmu Zabójcza broń krążą od bardzo dawna, ale teraz już wiadomo, że na pewno powstanie. Mel Gibson tym razem także w roli reżysera.

Kilka lat temu pojawiła się informacja, że Mel Gibson prowadzi rozmowy w sprawie powstania piątej części kryminalnej komedii Zabójcza broń. Teraz już mamy pewność, że widowisko powstanie, a słynny aktor zasiądzie także na fotelu reżysera.

Zabójcza broń 5 powstaje. Mel Gibson potwierdził, że wyreżyseruje nowy film

Powstaje Zabójcza broń 5. Reżyserem filmu jest Mel Gibson

Mel Gibson zawitał niedawno do podcastu Inspire Me, gdzie wyjawił, że rzeczywiście będzie reżyserem, długo wyczekiwanego przez fanów, filmu.

Będę reżyserował piąty film z serii Zabójcza broń. Richard Donner, który stworzył pozostałe cztery, niestety zmarł, był dobrym przyjacielem i w pewnym sensie upoważnił mnie do kontynuowania jego dzieła. To będzie dla mnie prawdziwy zaszczyt.

I rzeczywiście Mel Gibson jest znakomitą osobą do tego zadania. Uczestniczy w tym projekcie od samego początku i zrósł się ze swoją rolą. Na dodatek, już wielokrotnie udowodnił, że jest naprawdę utalentowanym reżyserem, który podoła temu zadaniu i zrobi to dobrze.

O samym filmie nie wiadomo jeszcze praktycznie nic, ale szkielet scenariusza stworzył jeszcze Richard Donner. Nowa ekipa poddała go obróbce, dodając swoje wątki i rozbudowując. Jak podkreśla Gibson, wyszedł z tego bardzo dobry skrypt, a praca nad nim była ciekawym doświadczeniem i zabawą.

GramTV przedstawia:

Miałem zaszczyt usiąść po śmierci Richarda ze scenarzystą i zrobiliśmy kilka wersji roboczych. Chcieliśmy to zrobić tak, jakby mógł tego chcieć i w jego stylu. Jesteśmy całkiem zadowoleni z tego, co nam wyszło.

Z pewnością jeszcze długo nie otrzymamy konkretów. Przed twórcami castingi, kompletowanie ekipy i zdjęcia oraz produkcja. Jednak już samo potwierdzenie, że Zabójcza broń 5 ma powstać, jest świetną nowiną.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!