XDefiant opóźnione. Darmowa strzelanka nie przeszła certyfikacji na konsolach

Mikołaj Ciesielski
2023/09/12 10:45
0
0

Ubisoft pracuje nad rozwiązaniem sytuacji.

XDefiant, czyli nowa strzelanka free-to-play Ubisoftu, miała zadebiutować latem bieżącego roku. Okazuje się jednak, że na premierę wspomnianej produkcji będzie trzeba poczekać nieco dłużej. Francuska firma poinformowała bowiem, że gra nie przeszła certyfikacji na konsolach PlayStation i Xbox. Deweloperzy pracują nad stosownymi poprawkami, które pozwolą wydać XDefiant „tak szybko, jak to możliwe”.

XDefiant opóźnione. Darmowa strzelanka nie przeszła certyfikacji na konsolach

Premiera XDefiant opóźniona. Ubisoft musi wprowadzić poprawki do darmowej strzelanki

Mark Rubin – producent gry – w komunikacie udostępnionym na oficjalnej stronie Ubisoftu informuje, że firma rozpoczęła proces certyfikacji XDefiant na konsolach pod koniec lipca. Dalej deweloper ujawnia, że w połowie sierpnia zespół otrzymał pierwsze negatywne wyniki. Ostatnie tygodnie poświęcono natomiast na rozwiązanie wskazanych problemów i przygotowania do kolejnego zgłoszenia.

Rubin informuje, że za „nieco mniej niż dwa tygodnie” Ubisoft zamierza złożyć kolejny wniosek do producentów konsol PlayStation i Xbox. Jeśli tym razem wszystko pójdzie po myśli Ubisoftu, to XDefiant ma zadebiutować na rynku jeszcze we wrześniu. Francuska firma nie wyklucza jednak również innego scenariusza.

GramTV przedstawia:

Istnieje jednak prawdopodobny scenariusz, w którym otrzymamy warunkową certyfikację, co oznacza, że będziemy musieli wydać premierową aktualizację z kilkoma ostatecznymi poprawkami, aby zapewnić pełną zgodność. Jeśli rzeczywiście będziemy musieli przygotować premierowy patch, to data przesunie się na początek/połowę października – informuje Rubin.

Na koniec warto przypomnieć, że XDefiant w pierwszej kolejności na PC, PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Ubisoft pracuje również nad wersjami na PlayStation 4 i Xbox One, które mają ukazać się w późniejszym terminie. Jak wspomnieliśmy na początku wiadomości, nowa strzelanka francuskiej firmy będzie dystrybuowana w modelu free-to-play.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!