Wysokie oceny nie pomogły. Ród smoka traci widzów w drugim sezonie

Radosław Krajewski
2024/06/19 10:30
3
0

HBO nadal ma powody do zadowolenia, ale i niepokoju z odpływających widzów swojego obecnie największego hitu.

W poniedziałek, a w niedzielę wieczorem w Ameryce, zadebiutował pierwszy odcinek drugiego sezonu Rodu smoka. Warner Bros. Discovery przeznaczyło ogromny budżet na promocję kontynuacji swojego wielkiego hitu, czego byliśmy świadkami w ostatnich dniach przed premierą. Ale marketing serialu nie przyniósł oczekiwanych skutków i prequel Gry o Tron zaliczył spadek widzów.

Ród smoka – sezon 2
Ród smoka – sezon 2

Ród smoka – serial ze spadkiem widzów w 2. sezonie

HBO podało, że pierwszy odcinek nowego sezonu Rodu smoka obejrzało 7,8 mln widzów na platformach linearnych i streamingowych na premierę w Ameryce. Dla porównania debiut serialu przed dwoma laty obejrzało 9,9 mln widzów w analogicznym okresie.

Warner Bros. pochwaliło się, że w ubiegłą niedzielę platforma Max miała najlepszy dzień w swojej krótkiej historii. Platforma streamingowa zaliczyła najwyższą oglądalność, właśnie za sprawą premiery nowego sezonu Rodu smoka. Tego dnia jeszcze wielu widzów miało sięgać po pierwszy sezon, aby przygotować się na nadejście nowych odcinków.

Gorszy obraz oglądalności Rodu smoka przedstawiła firma Samba TV, która podała, że drugi sezon obejrzało na premierę 1,3 mln widzów w HBO i w serwisie Max. Pierwszy zaliczył oglądalność na poziomie 2,6 mln widzów. Trzeba jednak pamiętać, że Samba TV zlicza dane wyłącznie z około 3 mln telewizorów smart TV, więc nie są to statystyki reprezentatywne dla całej Ameryki.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Trzeba również pamiętać, że niektórzy widzowie mogli odłożyć oglądanie drugiego sezonu Rodu smoka na inny dzień, więc bardziej miarodajne będą wyniki tygodniowe, które powinny pojawić się za tydzień. Dodatkowo niektóre osoby mogą czekać, aż pojawi się cały ośmioodcinkowy drugi sezon i dopiero wtedy zasiądą do oglądania.

Poza Ameryką Ród smoka notuje za to rekordową oglądalność. W Ameryce Łacińskiej premiera pierwszego odcinka drugiego sezonu pobiła rekord oglądalności, notując wzrost o 30% w porównaniu z premierą pierwszego sezonu. Według Warner Bros. to największa premiera Maxa w tym regionie.

Niezależnie od dalszej oglądalności Rodu smoka fani nie muszą obawiać się o skasowanie serialu. Jeszcze przed premierą drugiego odcinka HBO ogłosiło oficjalne zamówienie na trzeci sezon.

W obsadzie znaleźli się: Matt Smith, Olivia Cooke, Emma D’Arcy, Eve Best, Steve Toussaint, Fabien Frankel, Ewan Mitchell, Tom Glynn-Carney, Sonoya Mizuno i Rhys Ifans. Ponadto: Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban, Jefferson Hall, Matthew Needham, Abubakar Salim, Gayle Rankin, Freddie Fox, Simon Russell Beale, Clinton Liberty, Jamie Kenna, Kieran Bew, Tom Bennett, Tom Taylor i Vincent Regan.

Komentarze
3
MisticGohan_MODED
Gramowicz
19/06/2024 19:08

Ledwo jeden odcinek wyszedł drugiego sezonu a tuż zwiastun spadku zainteresowania... jak ktoś wspomniał wcześniej właśnie trwa Euro, a zaraz potem igrzyska także spokojnie :P

wolff01
Gramowicz
19/06/2024 11:05

Sorry ale ten artykuł to jakiś bait. Powody do niepokoju po czym wymienione x czynników "ale".

Obojętnie jak pełne czy niepełne są dane prawda jest taka że ten serial będzie hitem, bo na tę chwile to jedyne wartościowe widowisko fantasy w ofercie serwisów streamingowych. Miła odmiana zobaczyć dzieło które nie robi z widzów idiotów i jest porządnie zrobione i to za mniejsze pieniądze niż "wspaniały" hit Disneya za 180 mln.

Pietrix
Gość
19/06/2024 10:47

Czy aby słabszy wynik nie jest podyktowany toczącym się Euro w Niemczech? Mam znajomych, którzy aktualnie nie oglądali ponieważ piłka nożna dla nich ważniejsza, a serial można zobaczyć w dowolnym momencie 
Trwa Wczytywanie