Wygląda na to, ze Firaxis już tworzy Civilization 7

LM
2021/08/15 12:30

Zespół niedawno zakończył popremierowy rozwój wydanego w 2016 roku Civilization 6. Czekacie na kolejną odsłonę?

Wygląda na to, ze Firaxis już tworzy Civilization 7

Dobre wieści dla fanów strategii studia Firaxis Games. Okazuje się, że nawet jeśli dopiero przed chwilą zakończyło się popremierowe wsparcie dla wydanego w 2016 roku Civilization 6, to już za rogiem czeka kolejna odsłona strategii. Świadczy o tym najnowsza oferta pracy w studiu, wedle której Firaxis chętnie włączy do swojego zespołu doświadczonego scenarzystę. Ten we współpracy z reżyserem przerywników filmowych ma tworzyć wspomniane, a niezwykle przydatna okaże się wiedza i pasja do historii świata.

Oczywiście w ogłoszeniu nie padła oficjalna wzmianka o grze Civilization 7, ale jeśli Firaxis nie planuje w najbliższym czasie odgrzać innych sygnowanych nazwiskiem Sida Meiera strategii, to wybór jest jeden. Zarówno scenarzysta, jak i przywołana tu gra mają poszukać nowych ścieżek kreowania opowieści w gatunku. To sugeruje, że nawet jeśli o grze jeszcze usłyszymy w najbliższych miesiącach, to nie znajdziemy jej na rynku zbyt prędko.

GramTV przedstawia:

Niedawno przedstawiciele 2K Games ogłosili, że już niebawem zapowiedzą zupełnie nową markę. Tą – wedle plotek – będzie inspirowana serią XCOM strategia w świecie Marvela. Być może dużo więcej na ten temat będziemy mogli powiedzieć po zbliżających się targach Gamescom.

Komentarze
2
Fun_g_1_2_3
Gramowicz
15/08/2021 20:30

Gra strategiczna z fabułą i przerywnikami filmowymi.

Pomijając fragment o historii świata to równie dobrze może się to odnosić do kolejnego XCOMa.

No chyba że to będzie coś w stylu prequela XCOM lub coś w tym stylu.

SebekPL2
Gramowicz
15/08/2021 18:02

A civ 6 dalej niegrywalne i sie crashuje xD , dobra robota