Wszyscy narzekają, a Overwatch 2 wykręca świetne wyniki. Zasłużenie?

Smolak
2022/10/15 12:00
7
0

Blizzard pochwalił się danymi. Ekipa Zamieci raczej nie ma powodu do niezadowolenia.

Blizzard już chyba przyzwyczaił nas do tego, że premiery ich gier zawsze przebiegają w cieniu kontrowersji. Nie inaczej było z Overwatch 2. Produkcja już od pierwszego dnia borykała się ze sporymi problemami technicznymi, a fani sławnej strzelanki byli rozczarowani tym, co finalnie dostali. Wszyscy narzekają, a amerykańska firma znów chwali się świetnymi wynikami. Tak, mi też od razu przypomniała się premiera Diablo Immortal.

Wszyscy narzekają, a Overwatch 2 wykręca świetne wyniki. Zasłużenie?

Overwatch 2 przyciąga nowych graczy

W zaledwie 10 dni od premiery Overwatch 2 zdobył 25 milionów graczy. Wynik może robić wrażenie. Ciekawe jednak, czy Blizzard sprosta oczekiwaniom graczy i czy utrzyma ich przy produkcji na dłużej. Pierwsza część słynnej strzelanki również cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, które jednak spadało z biegiem lat. Część fanów z pewnością wróciła, by sprawdzić nowości przygotowane przez twórców. Wygląda jednak na to, że mogą być rozczarowani, gdyż Overwatch 2 praktycznie nie różni się od poprzedniej odsłony.

Oczywiście, chętnie dowiemy się, co Wy myślicie o Overwatch 2 i jakie są Wasze wrażenia z rozgrywki. Tych, którzy jeszcze nie mieli okazji zagrać w tę produkcję, odsyłamy do przygotowanej przez nas recenzji. Muradin zatytułował swój tekst „Overwatch 2 - recenzja aktualizacji?”, a gra finalnie otrzymała ocenę 7.5/10.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
7
ZubenPL
Gramowicz
16/10/2022 15:30

Batteflied 2042 też się chwalił dobrymi preorderami potem zaraz po premierze sprzedaż spadła do zera i poszły refundy a gra po miesiącu była trupem który zarobił znacznie mniej niż nawet chłodno przyjęty BF5 xD

ZubenPL
Gramowicz
16/10/2022 15:28

Przecież to ilu graczy sprawdziło po premierze jest bez znaczenia przy grze F2P xD Liczy się to jakie będą dochody MTX i liczba graczy za pół roku jak na razie nie wygląda by były duże.

koNraDM4
Gramowicz
16/10/2022 08:21

Za dużo produkcją się nie interesowałem ale po za kolejkami na premierę to zdarzyło mi się wpaść na kilka klipów ukazujących skopane hitboxy. Gra była wyczekiwana, a co za tym idzie, nie powinien dziwić ten wynik osiągnięty w 10 dni. Pytanie jak sytuacja z aktywnymi graczami będzie wyglądać za pół roku bo to tak naprawdę jest wyznacznik tego czy jakaś produkcja multiplayer osiągnęła sukces. Gdy graczy po jakimś czasie ubędzie zbyt dużo to znaczy tyle, że produkcja nie podołała, a jeśli graczy przybędzie bądź się ich ilość utrzyma to wtedy można mówić o sukcesie produkcji.
Trwa Wczytywanie