Team17 zmienia zdanie. Projekt MetaWorms z tokenami NFT anulowany

Maria Wawrzyniak
2022/02/02 21:45

Studio bardzo szybko zareagowało na ostrą krytykę ze strony społeczności i postanowiło wycofać się z rynku NFT poprzez anulowanie kontrowersyjnego projektu.

Jeszcze wczoraj informowaliśmy Was o dość kontrowersyjnym projekcie studia Team17. Chodzi o MetaWorms, czyli tokeny NFT (non-fungible token), w tym przypadku unikalne cyfrowe obiekty graficzne związane ze wspomnianym cyklem gier. Sprzedażą takowych tokenów miała zająć się firma Reality Gaming Group, która twierdzi, że cała inicjatywa jest przyjazna dla środowiska. Mimo tego projekt spotkał się z bardzo negatywnym odbiorem ze strony społeczności – ba, krytykowali go również partnerzy studia Team17.

Team17 zmienia zdanie. Projekt MetaWorms z tokenami NFT anulowany

GramTV przedstawia:

Aggro Crab, które stworzyło wydane przez Team17 i ciepło przyjęte Going Under poinformowało o zerwaniu współpracy. Nic więc dziwnego, że studio postanowiło zareagować na pogarszającą się własną sytuację i – jak podaje między innymi serwis Video Games Chronicledeweloperzy poinformowali o anulowaniu projektu MetaWorms. W oficjalnej wiadomości zapewnili, że słuchają społeczności, swoich partnerów oraz graczy, a także zdają sobie sprawę z obaw i dlatego postanowili wycofać się z rynku NFT.

Komentarze
1
Gregario
Gramowicz
03/02/2022 07:12

Jaka szkoda ;]