Woody Allen: filmy Marvela „nie mają nic wspólnego z kinem i sztuką”

Krzysztof Żołyński
2023/09/18 19:25
4
0

Woody Allen najwyraźniej nie jest wielbicielem produkcji Marvela. Legendarny reżyser co prawda nie widział żadnego z filmów, ale ma bardzo krytyczne zdanie na ich temat.

Niedawno odbył się kolejny pokaz nowego filmu Coup de Chance, a reżyser wziął udział w spotkaniu z mediami i fanami. W trakcie spotkania padło pytanie, o to co sądzi o filmach Marvela. Słynny filmowiec ostro skrytykował produkcje o superbohaterach.

Woody Allen: filmy Marvela „nie mają nic wspólnego z kinem i sztuką”

Mam tylko teoretycznie dość filmów Marvela, bo nigdy żadnego nie widziałem. Nie podobają mi się te budżety, to branża, która nie ma nic wspólnego z kinem jako formą sztuki.

Woody Allen krytycznie o filmach Marvela

Lista reżyserów publicznie krytykujących filmy Marvela stale rośnie i co jakiś czas przybywają na niej nowe nazwiska. Teraz możemy do niej dopisać Woody’ego Allena. W tej chwili na liście krytyków zebrał się imponujący zestaw nazwisk: Martin Scorsese, Francis Ford Coppola, David Fincher, Denis Villeneuve, Bong Joon-ho, Lucrecia Martel, David Cronenberg, Alejandro Gonzalez Inarritu, David Fincher, Paul Verhoeven, Terry Gilliam, James Cameron Ridley Scott, James Gray, Jane Campion, Sean Baker , James Mangold, Martin McDonagh, Luc Besson, William Friedkin, Ken Loach, Oliver Stone i John Woo.

GramTV przedstawia:

Komentarze
4
Gotenssjgoddark
Gramowicz
19/09/2023 15:17

Jeśli Woody Allen na serio żadnego z filmów Marvela nie oglądał ,nie powinien odzywać się wogóle na temat MCU .

Mikołaj
Gramowicz
19/09/2023 10:39
Yarod napisał:

… Naturalnie dla każdego co kto lubi, ale to trochę tak jak byś zestawił danie z Maca z dobrą knajpą (nawet jeżeli styl danej knajpy Ci nie odpowiada). Nie ta półka  i nie ten target.

Lepiej bym tego nie ujął. Filmy marvela to fast foodowa papka smażona na starym tłuszczu. Masy to wpieprzaja aż im się uszy trzęsą 

Yarod
Gramowicz
19/09/2023 09:43
MisticGohan_MODED napisał:

To samo można powiedzieć o jego twórczości.

No trochę żeś Pan przesadził. Allena i jego styl można lubić lub nie ( ja nie bardzo), co nie znaczy, że można zestawiać jego twórczość z głównie papkowatym, robionym czesto na jedno kopyto kinie superbohaterskim. Naturalnie dla każdego co kto lubi, ale to trochę tak jak byś zestawił danie z Maca z dobrą knajpą (nawet jeżeli styl danej knajpy Ci nie odpowiada). Nie ta półka  i nie ten target.

MisticGohan_MODED
Gramowicz
18/09/2023 22:55

To samo można powiedzieć o jego twórczości.