Władimir Putin porównuje sytuację Rosji do krytyki J.K. Rowling (Aktualizacja)

Radosław Krajewski
2022/03/26 12:35

Co ma wspólnego Rosja i J.K. Rowling? Zdaniem reżimowego przywódcy bardzo dużo.

Aktualizacja: Na słowa Putina jeszcze wczoraj zareagowała Rowling, która opublikowała wymowny post na swoim Twitterze. Pisarka podkreśliła, że osoba, która odpowiada za liczne zbrodnie, nie powinna krytykować zachodniej kultury anulowania. Rowling podzieliła się również artykułem BBC na temat Aleksieja Nawalnego, jednego z największych politycznych przeciwników obecnego przywódcy Rosji, który został skazany na dziewięć lat kolonii karnej.

Krytykować zachodnie cancel culture prawdopodobnie nie powinny te osoby, które aktualnie mordują cywilów za stawianie oporu lub wsadzają do więzienia i trują swoich krytyków.

Wczytywanie ramki mediów.

Oryginalna wiadomość: Rosyjski przywódca Władimir Putin podczas piątkowego przemówienia w państwowej telewizji przywołał postać autorki Harry’ego Pottera. Przypomnijmy, że J.K. Rowling znalazła się na początku tego miesiąca w ogniu krytyki za potępienie szkockiej ustawy ułatwiającej korekcję płci. Wcześniej pisarka napisała kilka niepochlebnych opinii w kierunku osób transpłciowych. W swoim najnowszym wystąpieniu wykorzystał to Putin, który wskazał na przykład Rowling, jako dowód na szkodliwy wpływ zachodniej „kultury anulowania”. Zaznaczył, że obecnie to samo dzieje się z Rosją.

Władimir Putin porównuje sytuację Rosji do krytyki J.K. Rowling (Aktualizacja)

GramTV przedstawia:

Putin powiedział, że Rowling „nie spełnia wymagań dotyczących praw płci”, dlatego została poddana krytyce i „anulowana”. Dodał, że teraz to samo Zachód próbuje zrobić z Rosją, zaznaczając postępującą dyskryminację w każdej sferze społecznej i gospodarczej. Kuriozalnie porównał to do sytuacji, w której naziści palili książki w latach 30. XX wieku przed wybuchem II wojny światowej.

Aktywna w mediach społecznościowych autorka Harry’ego Pottera jeszcze nie odniosła się do słów Putina. Zaktualizujemy tę wiadomość, gdy tylko pojawi się stosowna odpowiedź J.K. Rowling na porównanie jej sytuacji do Rosji.

Komentarze
3
Ray
Gramowicz
26/03/2022 06:18

Oj tu już widać, że demencja starcza wskakuje i braki w logice. Feministka, która nie lubi osób trans to nie to samo co zbrodniarz wojenny, który ostrzeliwuje domy mieszkalne cywili.

FromSky
Gramowicz
25/03/2022 18:53

Tylko J.K.Rowling nie wywołała największej wojny w Europie od zakończenia drugiej wojny światowej

Headbangerr
Gramowicz
25/03/2022 17:10

Dostać pochwałę od Putina - ojoj. Chyba już wolałbym zostać zaatakowany przez rozwścieczonych SJW's.