Wielka kinowa nowość z datą premiery na SkyShowtime. Oczekiwany film już wkrótce w ofercie

Radosław Krajewski
2024/04/10 10:55
0
0

Jeszcze w tym miesiącu na SkyShowtime pojawi się produkcja, która podbiła polskie kina w tym roku.

Już jakiś czas temu SkyShowtime potwierdziło, że polska superprodukcja Kos, która zadebiutowała w kinach pod koniec stycznia bieżącego roku, pojawi się w ofercie platformy. Długo nie było wiadomo, kiedy film pojawi się w bibliotece serwisu, ale teraz ujawniono, że Kos zadebiutuje na SkyShowtime już 26 kwietnia. Poniżej zobaczycie zwiastun wspomnianej produkcji.

Wielka kinowa nowość z datą premiery na SkyShowtime. Oczekiwany film już wkrótce w ofercie

Kos – premiera na SkyShowtime

Wiosna 1794 roku, w Polsce wrze. Do kraju wraca generał Tadeusz „Kos” Kościuszko, który planuje wzniecić powstanie przeciwko Rosjanom, mobilizując do tego polską szlachtę i chłopów. Towarzyszy mu wierny przyjaciel i były niewolnik, Domingo. Tropem Kościuszki wraz z listem gończym podąża bezlitosny rosyjski rotmistrz, Dunin, który za wszelką cenę chce schwytać generała, zanim ten wywoła narodową rebelię. W tym samym czasie młody chłop, Ignac, szlachecki bękart, marzy o nadaniu herbu i majątku przez swojego nieprawego rodzica, Duchnowskiego, który tuż przed śmiercią uwzględnia go w testamencie. Gdy ojciec umiera, chłopak musi uciekać przed swoim przyrodnim bratem, Stanisławem, który nie chce dopuścić do realizacji ojcowskiej woli. Ignac kradnie testament i ma tylko dwa dni, aby stawić się z nim przed sądem i udowodnić swój tytuł szlachecki. W trakcie ucieczki Ignac spotyka na swojej drodze Domingo, a między mężczyznami tworzy się silna więź porozumienia, mimo że obaj nie znają nawzajem swojego języka. Razem trafiają do dworku Pułkownikowej, gdzie Kościuszko ukrywa się, czekając na negocjacje z magnatami. Kos jest nieufny wobec Ignaca i trzyma go w areszcie, jednak w decydującym momencie to właśnie w rękach niepozornego szlacheckiego bękarta będą leżały losy powstania. Gdy nadejdzie chwila próby, Ignac będzie musiał wybrać – czy dalej podążać za swoim herbowym marzeniem i dziedzictwem ojca, czy też przyłączyć się do „Kosa” Kościuszki i walczyć z nim o najwyższą stawkę.

Reżyserem jest Paweł Maślona, twórca Ataku paniki. W obsadzie znaleźli się: Jacek Braciak, Jason Mitchell, Robert Więckiewicz, Bartosz Bielenia, Agnieszka Grochowska, Piotr Pacek oraz Andrzej Seweryn.

GramTV przedstawia:

Kos pojawił się w kinach 26 stycznia i równo po trzech miesiącach będzie dostępny w ofercie SkyShowtime.

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!