Nowy Wiedźmin i crunch? „Nigdy na mojej warcie!” – zapewnia reżyser gry

Mikołaj Ciesielski
2022/03/22 17:30
6
0

Jason Slama odpowiada na komentarz fana.

Nowy Wiedźmin i crunch? „Nigdy na mojej warcie!” – zapewnia reżyser gry

Wczoraj CD Projekt RED oficjalnie potwierdziło, że trwają prace nad kolejną odsłoną serii Wiedźmin, która „zapoczątkuje nową sagę w tym uniwersum”. Dowiedzieliśmy się również, że reżyserem produkcji jest Jason Slama, który rozpoczął pracę w polskim studiu w 2014 roku. Slama pracował jako starszy programista UI przy Wiedźminie 3, a następnie rozwijał grę Gwint: Wiedźmińska gra karciana na stanowiskach główny programista, dyrektor ds. operacji na żywo oraz reżyser.

Deweloper pochwalił się nowym stanowiskiem na Twitterze, gdzie poinformował, że „pokornie pracuje nad zapewnieniem sukcesu kolejnej wielkiej grze AAA z serii Wiedźmin jako jej reżyser”, a także zachęcił zainteresowanych do podjęcia współpracy z CD Projekt RED. Jeden z użytkowników w odpowiedzi na wpis dewelopera zauważył, że Slama zapomniał wspomnieć o crunchu, którego pracownicy polskiego studia doświadczyli zarówno podczas prac nad Wiedźminem 3, jak i Cyberpunkiem 2077.

Nigdy na mojej warcie!” – właśnie w taki sposób reżyser nowej odsłony serii Wiedźmin postanowił odnieść się do „obaw” fana. Niewykluczone, że tym razem CD Projekt RED faktycznie uniknie problemów, z którymi borykano się w trakcie produkcji poprzednich tytułów. Pomóc w tym może porzucenie autorskiego silnika REDengine na rzecz Unreal Engine 5. Zdaniem Adama Kicińskiego – prezesa CD Projekt – wspomniana technologia firmy Epic Games ma „usprawnić proces tworzenia gier.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
6
alex1112
Gramowicz
23/03/2022 17:52
Gregario napisał:

A czy kocioł, który przygania garnkowi nauczył się już czytać (między wierszami)? ;) https://www.gram.pl/news/wiedzmin-4-potwierdzony-cd-projekt-red-pracuje-nad-nowa-odslona-serii

A o czym mam tam odpisywać. Przeczytałem pośmiałem się i tyle. Teza "Tesla będzie miała problem z nowym samochodem z napędem dezela, bo nie mają doświadczenia z tą technologią" Kontrargument fanboja z gram.pl "Zakłady w Charkowie zbudowały z tym typem napędu T64 i to zarąbisty czołg" Naprawdę ukrawasz że będę dyskutował z ludźmi którzy podniecają się demem technologicznym zrobionym przez inną firmę i używają tego jako "argumentu" w dyskusji?

Co dalej tam było. Kompletnie nie rozumienie straty jaką jest zaprzestanie rozwoju nad redenginem. Owszem samo przejście na nowy silnik w sytuacji w której nie ma się u siebie ludzi, którzy opracowali własną technologie, a narybek nie ogarnia tego trudnego narzędzia jest właściwy. Ale robienie od razu tytułu AAA to proszenie się o masę problemów. I żaden support tych problemów nie rozwiąże sam z siebie.

No i na koniec smuci kompletny brak zrozumienia fonabojów, że to już jest kompletnie inna firma, bez ludzi z pasją parytetami przy zatrudnieniu, mocno idealizująca w LPG, i skostniała strukturą zarządzania, która między innymi z produkcji na produkcje generuje coraz większy cruch.

wolff01
Gramowicz
23/03/2022 08:18

Patrząc na ostatnie "złote" serie w korporacjach (bo taką już są chyba Redzi?) to nie można wierzyć w ani jedno ich słowo dot. warunków pracy.

Nawet jeśli mają dobre intencje, to zły managment spowoduje że bliżej premiery i tak zacznie się paniczne "robienie na szybko" i hasła w stylu "obiecaliśmy wam brak crunchu, ale wiecie jak jest co nie?".

Gregario
Gramowicz
23/03/2022 04:09
alex1112 napisał:

Ta jasne. Do tej pory pod koniec każdego ich projektu był crunch. Nigdy do tej pory nie wyciągnęli wniosków z poprzednich błędów i crunch się powiększał z każdym nowym projektem. Obecnie odeszło/pozbyli się prawie całej starej gwardii, przeszli na nowy, nieznany dotąd w zespole silnik, a zarząd w zasadzie bez zmian. Tak jasne crunchu nie będzie. Tak wiem fanboje o pamięci złotej rybki łykną bez popity. Zresztą zatrważające jaki fanbojstwo hejp podniosło na samą zapowiedz W4. niereformowalni ludzie.

A czy kocioł, który przygania garnkowi nauczył się już czytać (między wierszami)? ;) https://www.gram.pl/news/wiedzmin-4-potwierdzony-cd-projekt-red-pracuje-nad-nowa-odslona-serii
Trwa Wczytywanie