Wiedźmin 3 z perspektywy pierwszoosobowej. Imponujący mod ze zmianą kamery

Radosław Krajewski
2021/09/06 15:10

Do trzeciej części Wiedźmina stworzono nowego moda, który pozwala na zabawę, ustawiając kamerę z widoku pierwszej osoby.

W serwisie Nexus Mods pojawiła się nowa ciekawa modyfikacja do Wiedźmina 3: Dziki Gon, która przypadnie do gustu wszystkim fanom preferującym granie z perspektywy pierwszoosobowej. ExtremeDotneting przygotował nową wersję modyfikacji First Person Camera Reworked, która pozwala zmienić kamerę zza pleców bohatera na widok z oczu postaci. Tym samym jako Geralt możemy teraz zwiedzać obszerny świat gry oraz walczyć z potworami z zupełnie innej perspektywy.Wiedźmin 3 z perspektywy pierwszoosobowej. Imponujący mod ze zmianą kameryModyfikacja została oparta na bazie poprzednich popularnych modów wprowadzającym kamerę FPP, czyli First Person Improved oraz modFirstPerson. Projekt stworzony przez ExtremeDotnetinga poprawia wiele błędów i problemów z tych dwóch modyfikacji, dzięki którym First Person Camera Reworked posiada ulepszone sterowanie oraz eliminuje liczne glitche, w tym wyświetlanie mieczy i kusz, przesuwania kamery podczas różnych akcji, takich jak atak i bieg, oraz korzystania z wiedźmińskich zmysłów.

CD Projekt RED nie zaprojektował rozgrywki w Wiedźminie 3, aby dało się grać korzystając z kamery pierwszoosobowej, a jednak najnowsza modyfikacja wprowadzająca perspektywę FPP udowadnia, że można w taki sposób komfortowo poznawać przygodę Geralta. Modyfikacja nie rozwiązuje jednak wszystkich problemów i po wyjęciu broni widzimy sam oręż, który po prostu lewituje w powietrzu. Osobną kwestią są przerywniki filmowe, które nie zostały zmienione względem oryginału. Możliwości First Person Camera Reworked zobaczycie na poniższym filmie.

GramTV przedstawia:

Komentarze
2
Headbangerr
Gramowicz
07/09/2021 15:23

Kij z tym FPP. Ja chcę Wiedmaka po rosyjsku.

Czaroxxx
Gramowicz
06/09/2021 20:28

Średnio to za wiele powiedziane.