Weteran Call of Duty rusza z nowym projektem. Studio BulletFarm stawia na gry AAA

Patrycja Pietrowska
2024/02/29 12:45
0
0

Współtwórca Call of Duty: Black Ops zakłada nowe studio.

David Vonderhaar to amerykański twórca, który pracował między innymi przy Call of Duty: Black Ops jako reżyser ds. projektu trybu online. Jak się okazuje, deweloper postanowił ruszyć ze swoim projektem – ogłoszono właśnie powstanie nowego studia. BulletFarm ma postawić na tytuły AAA.

Weteran Call of Duty rusza z nowym projektem. Studio BulletFarm stawia na gry AAA

Współtwórca Call of Duty założył nowe studio – BulletFarm

Jak dowiadujemy się z ostatnio udostępnionego wpisu na blogu firmy NetEase Games, David Vonderhaar rusza z nowym projektem w postaci studia BulletFarm. Z treści wynika, że świeżo utworzony zespół pracuje obecnie nad nową, ambitną grą z segmentu AAA, która budowana jest na silniku Unreal Engine 5. W skład BulletFarm wchodzić mają natomiast weterani branży (w tym Chris Cowell), z Vonderhaarem na czele.
BulletFarm pracuje obecnie nad nową, ambitną grą AAA, tworzoną na silniku Unreal Engine 5 i osadzoną w oryginalnym uniwersum z naciskiem na rozgrywkę kooperacyjną. Gra zapewni bardziej intymne doświadczenia, jednocześnie oferując świeże podejście do rozgrywki pierwszoosobowej. – czytamy na blogu NetEase Games.
Twórcy aktywnie poszukują nowych talentów – na oficjalnej stronie studia znajduje się już kilka ofert pracy na różne stanowiska. Jak piszą deweloperzy, celem na 2024 rok jest zbudowanie zespołu składającego się z 15 osób. Zainteresowanym działalnością Bulletfarm pozostaje zatem oczekiwać na kolejne wieści dotyczące planowanej gry AAA.

BulletFarm to studio, które stara się na nowo zdefiniować, co to znaczy tworzyć w przygodowe gry akcji i w nie grać. Produkowanie nowych gier całkowicie od zera to żmudne zajęcie. Poświęcamy czas na tworzenie atrakcyjnych doświadczeń, kreowanych przez rzemieślników, którzy są dumni ze swojej pracy i są jej właścicielami. Nasze gry będą powstawały w rozsądnym czasie i za sprawą odpowiedniej liczby deweloperów. – głosi opis studia na stronie BulletFarm.

Wczytywanie ramki mediów.

GramTV przedstawia:

Komentarze
0Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!