Warner Bros. znów zostanie sprzedany? Medialny gigant chce przejąć wytwórnię

Radosław Krajewski
2022/09/18 13:00

W przyszłości możemy spodziewać się kolejnej sagi związanej ze sprzedażą Warner Bros.

Od momentu połączenia się Warner Bros. i Discovery, obecny prezes korporacji David Zaslav, szuka oszczędności, kasując gotowe już filmy, czy łączyć wszystkie swoje platformy streamingowe w jeden serwis. To jednak może nie wystarczyć i wynoszący aż 53 miliardy dolarów dług firmy szybko nie zostanie spłacony. Branżowi eksperci przyznają, że może to doprowadzić Warner Bros. Discovery do kolejnej fuzji. W związku z niedawnymi zmianami w korporacji, firma nie może prowadzić żadnych nowych ruchów na rynku do kwietnia 2024 roku. Oczekuje się, że po tym okresie zainteresowany przejęciem będzie Brian Roberts z Comcastu, który wykona długo oczekiwany ruch i połączy NBCUniversal z Warner Bros. Discovery.

Warner Bros. połączy się z Universalem?

W praktyce oznaczałoby to, że dwie wielkie hollywoodzkie wytwórnie, czyli Warner Bros. i Universal Pictures działałyby pod jednym koncernem medialnym. Nie wiadomo, czy oznaczałoby to większe zmiany w branży filmowej, czy też oba studia funkcjonowałyby niezależnie obok siebie. Jednak zanim doszłoby do takiego ruchu, Comcast musiałby zmierzyć się z szeregiem problemów antymonopolowych, które mogłyby zablokować przejęcie.

GramTV przedstawia:

Comcast chciałby mieć platformę streamingową z prawdziwego zdarzenia. Nawet dyrektorzy firmy nie próbują oszukiwać, że Peacock nie jest udanym serwisem. Roberts chciałby wykorzystać słabą kondycję Warner Bros. Discovery i wykupić firmę. Tym bardziej że notowania Davida Zaslava nie są zbyt wysokie i obecny prezes może szybko pożegnać się ze swoim stanowiskiem. Wszystko to otworzyłoby drogę Comcastowi do zainteresowania się kupnem Warner Bros. Discovery.

Komentarze
0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Napisz komentarz jako pierwszy!